فضای سبز هوشمند

برای مطالعه بخش ۱ اینجا کلیلک کنید.

اتوماسیون

(Automation) تركيبي است از دو كلمه “automatic” و “operation” و به معني عمل كردن بدون عامل خارجي (انسان) يا با كمترين تاثير عامل خارجي است. بعبارتي اتوماسيون به معنی خودكارشدن عمليات، خودكارسازي مجموعه‌ براي ثبت و نمايش اطلاعات مورد نیاز و مديريت داده مي باشد.

شرکت فناوری هوشمند ایلیا راژمان صدرا با توجه به پتانسیل و امکانات موجود در بخش کشاورزی با تولید محصولات هوشمند، ارائه دهنده ی اتوماسیون هوشمند در بخش آبخیزداری و آبیاری می باشد.

اتوماسیون هوشمند آبخیزداری شرکت قادر به   برنامه ريزي، سازماندهي، كنترل و نظارت بر عملكرد يك به یک اجزای مجموعه و سیستم آبیاری است. لازم به ذکر است که ویژگی های فوق از مهمترين معيارها و پيش نيازها  توسعه  اصلاح الگوی مصرف انرژی و آب محسوب ميشود. آمارهای رسمی اعلام شده نشان مي‌دهد  که آبیاری و آبخیزداری سنتی به طور کلی، تا کنون ۳۰ تا ۴۰ درصد بیشتر بازدهی نداشته و ما بقی بجز اتلاف سرمایه ملی، منابع انسانی  و وارد کردن خسارات چیزی عایدمان  نمی شود.

 

اتوماسیون هوشمند فضای سبز

 

 

اتوماسیون هوشمند آبیاری و آبخیزداری

شركت فناوری هوشمند ایلیا راژمان صدرا همواره سعي نموده تمام امور کشاورزی در پيشبرد اهداف و مدیریت  و جلوگیری از اتلاف منابع و سرمایه ملی کشور تاثیر گذار باشد و با ارائه دادن اتوماسیون هوشمند آبیاری و آبخیزداری سهم به سزایی در این امر داشته باشد.

با استفاده از  اتوماسیون هوشمند آبیاری و آبخیزداری شرکت فناوری هوشمند ایلیا راژمان صدرا که بر بستر پلتفرم هوشمند شرکت نصب می شود، توانایی مدیریت و کنترل پارامترها اعم از دما، رطوبت، رطوبت خاک، سیستم های آبیاری،اعلام اخطارهای مرتبط با عوامل محیطی و همچنین مدیریت منابع انسانی به شیوه صحیح و در راستای اصلاح الگوی مصرف که منجر به  کاهش هزینه ها می شود را داراست.

اتوماسیون هوشمند آبیاری و آبخیزداری شرکت فناوری هوشمند ایلیا راژمان صدرا در ایجاد فضای سبز و آبیاری نوین، در تمامی متراژها  راههای ارتباطی مختلف مانند : ۱- سیستم مرکزی ۲- نرم افزار گوشی  ۳- پیامک (SMS)  ۴- ریموت کنترل  طراحی کرده و توانایی مدیریت و کنترل مجموعه و مشاهده تمامی پارامترها اعم از دما، رطوبت، رطوبت خاک، سیستم های آبیاری،اعلام اخطارهای مرتبط با عوامل محیطی را بر روی تمامی سیستم های کنترلی شما را دارد همچنین قابلیت استفاده از تمامی راههای ارتباطی جهت ارسال و دریافت اطلاعات مورد نیاز در فضای سبز و  سیستم آبیاری خود را از هر نقطه دنیا داراست.

از قابلیت های اصلی این سیستم قابلیت اتصال بیسیم تمامی تجهیزات به یک دیگر است، و این کار باعث می شود که در هزینه های سیم کشی صرفه جویی شود، و زمان نصب و راه اندازی نیز به شدت کاهش یابد. علاوه بر آن سیستم بیسیم باعث می شود که به راحتی آبیاری سنتی به اتوماسیون هوشمند آبیاری و آبخیزداری مجهز شده و بدون نیاز به هیچ زیر ساختی در کمال راحتی و آرامش مدیریت کنید.

 

هوشمند سازی فضای سبز

 

 

 

خدمات ارائه شده در اتوماسیون هوشمند کشاورزی در زیر به شرح آمده است.

توانایی های عملکردی سیستم:

۱_ تعریف دسترسی های مدیریت، کارمند، اپراتور

۲- تعریف قطعه به قطعه ی فضای سبز ( اطلاعات مورد نیاز در رابطه با شماره قطعه، مساحت هر قطعه، نوع گیاه، تراکم)

۲ _ تعریف نقشه

۳ _ تعریف نهر اصلی

۴_ تعریف جوی ها و شاخه های نهر ها

۵_ تعریف لوله ها و سیستم  آبداری

۷_ کار گزاری سنسور رطوبت خاک جهت جلوگیری  استفاده بی رویه آب توسط روش غرق آبی

۸_ تعریف سیستم پخش آب و تقسیم آب با توجه به زمان و دبی (حجم) تعریف شده برای هر قطعه فضای سبز با استفاده از سیستم مکانیکی هوشمند

۹ _ گزارش گیری از کل آمار مصرف آب و حجم آب استفاده شده در هر قطعه از فضای سبز و تحلیل آمار و داده ها

۱۰ _ اعلام حضور ناظر در محل و مکان

۱۱-  سنسور باران: با نصب این سنسور در هنگام بارندگی سیستم غیر فعال می شود.

  1. بر اساس مصرف هر گیاه مقدار آب لازم و روزهای آبیاری در دستگاه تعریف شده که کار آبیاری طبق تنظیمات صورت می گیرد.
  2. بدلیل نصب سوییچ فشار( pressure swich)سیستم پمپ با افت فشار در مواقع غیر آبیاری پمپ فعال شده و بدنبال آن مصرف بی دلیل برق را در پی دارد ،که با قابلیت کنترل پمپ توسط دستگاه در مصرف جریان برق بطور چشمگیری صرفه جویی می شود

. امکان کنترل سیستم توسط ریموت کنترل

  1. امکان کنترل دستی سیستم در مواقعی که نیاز به آبیاری بیشتردر بعضی قسمت ها داشته باشیم.
  2. امکان نصب و کنترل (master valve) جهت کنترل ورودی اصلی به کل سیستم و قطع جریان آب در مواقعی که سیستم غیر فعال میباشد.
  3. امکان خارج کردن روزهای مختلف از مدارآبیاری برای مکانهایی که در روزهایی خاص آب وارد سیستم باغ یا فضای سبز می شود.
  4. کلیه شیر برقی ها ضد آب بوده و به دلیل کارکرد دستگاه و کل سیستم با برق ۲۴ ولت هیچ گونه خطر جانی ناشی از برق گرفتگی وجود نداشته و سیستم کاملا ایمن می باشد.

۱۰٫تنظیم انواع آبیاری برای فصلهای مختلف سال که مقدار ریزش آب درفصول مختلف با توجه به نیاز گیاه تنظیم می گردد

۱۱٫اعلام هشدار مواقعی که در سیستم مشکلی بوجود می آیدو درج علت در صفحه نمایشگر دستگاه.

 

ادامه این مطلب را در خانه هوشمند زوریل بخوانید .