معماری پایدار

معماری پایدار از مباحث بسیار مهم روز در دنیاشت که ما در بخش های قبلی به طور مفصل به تعریف و گفتن اصول آن پرداخته ایم . برای مطالعه آن اینجا کلیلک کنید.

حال میخواهیم از ایده های معماران بزرگ جهان در این عرصه برای شما بگوییم که در ۳ بخش به طور خلاصه به آن میپردازیم . برای مطالعه و گرفتن ایده های بزرگان درباره معماری پایدار ، بخش های بعدی این مطلب را از دست ندهید.

 

۱۷ ایده طراحی معماری پایدار

 

۱- باز کردن Rainscreen

عایق کاری برای مدیریت دمای داخلی یک ساختمان ضروری است. اما اقدامات دیگری وجود دارد که می توانید با تمامی دیوارهای خود انجام دهید تا کارایی گرمایش و سرمایش غیرمترقبه حتی بیشتر انجام شود. یک صفحه باران باز اجازه می دهد تا هوا از طریق سایدینگ شما عبور کند ، هوای راکد و رطوبت را از غشاء ضد آب بیرون بکشد و هوای گرم یا سرد محیط را از عبور از عایق دور نگه دارد. در این نوسازی کتابخانه مدرن از نمای سایدینگ چوب کبونی استفاده شده است.

 

معماری پایدار و عایق کاری

 

۲- مواد جانبداری طبیعی

این ویلا در یک دره عجیب و غریب در لیتوانی واقع شده است و از نظر طراحی و ساخت یک رویکرد کاملاً سازگار با محیط زیست را در نظر می گیرد. معماران نه تنها شکل و توده خود را از منظره اطراف تعریف می کنند ، بلکه معماران محصولاتی را معرفی می کنند که دارای کمترین اثر ممکن از کربن هستند. استفاده از مواد طبیعی برای جانبداری ، سقف و دکوراسیون مسیری طولانی را به حداقل می رساند تا تأثیر هر کار ساختمانی را به حداقل برساند. در مورد این ویلای چوبی ، چوب کبونی تقریباً با تمام سطح بیرونی چسبیده و ساخته شده است و آن را به راحتی در سایبان درخت مخلوط کرده و به محافظت از محیط زیست ساکن آن کمک می کند.

 

معماری پایدار و مواد جانبداری

 

۳- فضای باز جامعه

گاهی اوقات پایداری چیزی بیش از صرفه جویی آن نیست. بعضی اوقات لازم است برای ایجاد زیبایی طبیعی یک ساختمان را با طبیعت ساخت . این پروژه در مالمو سوئد ،  یک مکان سازگار با محیط زیست برای ساکنین و گردشگران فراهم می کند . برای تقویت این ارتباط ، طراحان از چوب اصلاح شده محلی برای فضاهای عرشه و نیمکت های بلند استفاده کردند.

 

معماری پایدار و فضای باز

 

۴- تجدید پذیر ، تولید انرژی هیدرولیک

 

این نیروگاه هیدرولیک در نروژ به همه نشان می دهد که حتی فنی ترین و عملکردی ترین پروژه های کارهای عمومی لازم نیست کسل کننده باشند. ساختار بیان زیبایی از آنچه به معنای جمع آوری انرژی تجدید پذیر در دنیای مدرن است. اصطلاح رسمی زوج با ماده گرایی شدید ، منعکس کننده منظره بی نظیری است که در مجاورت آن قرار دارد و حتی آگاهی را در مورد اهمیت جهانی که از وابستگی نفت رها می شود ، آگاهی می بخشد. نمای سایدینگ چوب کبونی به طور طبیعی یک  نقره را با گذشت زمان ایجاد می کند و تقلید از زیبایی مداوم در فضای بیرون از منزل است.

 

معماری پایدار و انرژهای تجدیدپذیر

 

۵- عرشه های پشت بام و تراس

پشت بام شاید کمترین استفاده در فضای طراحی ساختمان باشد. این اغلب یک اتفاق پس از وقوع است . چیزی که می توان باران و تجهیزات مکانیکی را در آن ریخت. با این وجود ، فیلم های مربعی ارزشمندی در بالای ساختمان وجود دارد که نه تنها می تواند برای فضای کاربردی مورد استفاده قرار گیرد ، بلکه به کاهش مصرف انرژی نیز کمک می کند. ساخت سقف مسطح باعث می شود فضای قابل استفاده برای جمع کردن عرشه و همچنین مناطقی برای سقف های سبز و درختان کاشته شود. افزودن فضای سبز به سقف شما ، تأثیر مستقیم نور خورشید را کاهش داده و ساختمان شما را خنک نگه می دارد و زمان اجرای سیستم های خنک کننده فعال را کاهش می دهد.

 

معماری پایدار روف گاردن

 

۶- نمای سایدینگ خارجی با کمترین تعمیر و نگهداری

پایداری یعنی دوام. سازگارترین کار  با محیط زیست که می توانید هنگام طراحی ساختمان انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که تا ۱۰۰ سال آینده ایستاده است. این باعث کاهش هدر رفت و هزینه های انرژی در طی چند دهه می شود و این پتانسیل را دارد که تأثیر طولانی مدت زیادی بر محیط زیست جهانی بگذارد. استفاده از محصولات جانبداری با ماندگاری کم ، مانند نمای سایدینگ کیبونی که در این پروژه مسکن دانشجویی مورد استفاده قرار می گیرد ، به اطمینان از ماندگاری طولانی در ساختار کمک می کند.

 

معماری پایدار و نمای سایدینگ