در حال بارگزاری
بهترین زمان هوشمند سازی

بهترین زمان هوشمند سازی ساختمان و فازهای اجرایی ساختمان |

بهترین زمان هوشمند سازی ساختمان را ما در این مقاله بررسی میکنیم.

ساخت یک ساختمان ۴ مرحله اصلی دارد که شامل :

  1. فاز اسکلت
  2. فاز دیوار چینی
  3. فاز تاسیسات مکانیکی و الکتریکی
  4. فاز نما

 

که هر کدام از این بخش ها نیز زیر مجموعه های بیشتری دارند.

۱٫ فاز اسکلت

 

از آنجایی که اسکلت اکثر ساختمان‌ها‌، فلزی یا بتنی است و ساختمان‌های بنایی غیر مسلح با محدودیت‌های خاص ساخته می‌شوند‌، آشنایی با مراحل ساخت اسکلت فلزی‌‌ ‌می‌تواند در تصمیم گیری مالکین و مهندسین نقش اساسی داشته باشد.

درشروع کار یک ساختمان طراحی شده طرحی درمقابل قراردارد که باهمکاری مهندس ساختمان تهیه می شود. برای اینکه طراحی و استراکچر در ارتباط نزدیک با یکدیگر باید باشند. طرح پس از اینکه به صورت قابل رویت ترسیم می شود محاسبات نهایی استاتیکی انجام و درآخر وارد جزییات کار می شود سپس طرح نهایی اجرایی ترسیم می گردد.

بر طبق آکسی در نقشه آورده شده ریسمانی در یک آکس طولی و یک آکس عرض می بندند به طوری در محل قرار گیری بیس پلیتها دو ریسمان کاملاً بر هم عمود باشند که محل برخورد دو ریسمان وسط بیس پلیت خواهد بود و ریسمانها در اینجا نقش تراز راهم بازی می کنند . چون دو طرف ریسمان به یک تراز بسته شده است با کار تمام بیس پلیتهای یک آکس کاملاً به موازات هم و در تراز یکدیگر قرار می گیرند زیرا اگر بیس پلیتها در یک تراز نباشند به همان ترتیب سقف ساختمان نیز تراز نخواهد بود و این یک ایراد بزرگ برای ساختمان به شمار  می رود .
بعد از عملیات بتن ریزی بیس پلیتها مجدداً باز و دوباره ملات نرمه زیر آن می ریزند و توسط پیچها تراز می کنند یعنی عملیات هواگیری انجام می دهند چون احتمال دارد هنگام بتن ریزی بتن کاملاً زیر پلیت را پر نکرده باشد.

 

نکات اجرایی ‌مراحل ساخت اسکلت فلزی

برای اجرای یک ساختمان اسکلت فلزی باید ابتدا تلاش کرد زمین مورد ساختمان سازی دارای مقاومت کافی بوده تا بتواند نیروی وزن ثقلی ساختمان را تحمل کند و دچار نشست نشود. برای این منظور ابتدا از طرف مهندسین اقدام به عملیات برر‌سی مقاومت فشاری زمین مورد نظر می‌نمایند. برای این امر اقدام به گمانه زنی نموده و از خاک طبقات مختلف زمین نمونه برداری کرده و برای مشخص نمودن مقدار بار قابل تحمل نمونه را به آزمایشگاه فرستاده تا مورد آزمایش قرار بگیرد.

پس از این که آزمایشگاه اقدام به مشخص نمودن مقاومت فشاری خاک نمود‌، مهندس طبق این مقاومت فشاری خاک محاسبه پی سازی را انجام می‌دهد. که هر چه این عدد کوچکتر باشد، باید ابعاد پی بزرگتر و هر چه این عدد بزرگتر باشد ابعاد پی بزرگتر می‌شود که معمولاً این عدد نزدیک به یک کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

 

بهترین زمان هوشمند سازی ساختمان با زوریل

 

۲٫ فاز دیوار چینی ساختمان


 دیوارچینی باید کاملا قائم و شاقولی بوده ، و امتداد رج ها کاملا افقی باشد. و بند های قائم یک رج در میان دقیقا در مقابل هم قرار گرفته و شاقولی باشند و ضخامت بند آجرها باید طبق نقشه های اجرایی باشد.

آجر چینی باید با رعایت اصول انجام ، به نحوی که قفل و بست کامل بین آجرها ایجاد شود.

قبل از اجرای آجرچینی و با توجه به شرایط آب و هوایی و دستورات دستگاه نظارت ، آجر ها بایستی به مدت ۶۰دقیقه در آب خیسانده و بلافاصله به کار برده شوند. ریختن آب بر روی آجر مجاز نمی باشد .

مشخصات آجر و نوع ملات مصرفی باید براساس فصل مصالح ، نقشه های اجرایی ، مشخصات فنی و خصوصی و سایر دستورات دستگاه نظارت باشد.

 

بهترین زمان هوشمند سازی ساختمان و دیوار چینی

 

و همچنین نکات بااهمیتی مانند :

دیوارها باید توسط شاخک هایی که به عناصر سازه ای متصل می شوند به طور کامل مهار شوند.
در صورتی که فاصله بین اجزای میانقابی و اجزای سازه ای در نقشه ها ذکر شده است این فاصله با فوم اجرا شود.

دیوارهای خارجی باید طوری اجرا شوند که ضوابط مبحث نوزدهم (صرفه جویی در مصرف انرژی) به طور کامل رعایت شود.

عایق کاری با ایزوگام یا قیر و گونی روی کرسی چینی ها و پای تمام دیوارهایی که با زمین اتصال دارند کاملا ضروری می باشد.

انتهای آزاد تیغه های داخلی که دارای طول زیادی هستند به وسیله نبشی به سقف سازه مهار شوند.
تمام جان پناه ها علاوه بر میلگرد طولی با میلگرد عرضی به عنوان کلاف، مستحکم شوند.

ديوارها بايد حداقل به مدت سه روز مرطوب نگه داشته شود.

 

۳٫ فاز تاسیسات الکتریکی و مکانیکی

 

این فاز به طور کامل در خانه هوشمند زوریل توضیح داده شده است.

 

۴٫ فاز نما در ساختمان

 

بهترین زمان هوشمند سازی ساختمان و طراحی

 

طراحی و اجرای نما فرایندی بهم گره خورده است. نمای ساختمان اولین چیزی است که با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند و با در نظر گرفتن بایدها و نبایدها افراد بیشتری را به خود جذب می‌کند . نمای ساختمان می‌تواند معرف ساختمان باشد. به‌ بیان‌دیگر ظاهر خارجی ساختمان بر نوع ساخت و استفاده بهینه از متریال‌های مناسب و توجه کارفرما به کیفیت بنا دلالت دارد.

نمای ساختمان یک جز تأثیرگذار و تأثیرپذیر بر کیفیت ساختمان است، درواقع طراحی نما یک‌روند وابسته به ساختمان است . نمای ساختمان باید نشانگر کاربری آن باشد برای مثال یک ساختمان مسکونی و یک ساختمان اداری باید از طریق نما، قابل‌تمییز باشند.

 

 

سبک‌های طراحی

از انواع سبک‌ها می‌توان به سبک‌های مدرن، پارامتریک، مینیمال، معاصر (پهلوی)، های تک، کلاسیک، دیکانستراکشن اشاره کرد.

 

بهترین زمان هوشمند سازی ساختمان و نما

 

بهترین زمان برای هوشمند سازی در ساختمان :

از دیدگاه گروه فنی و تخصصی خانه هوشمند زوریل بهترین زمان هوشمند سازی ساختمان ، جهت وارد شدن و استفاده از تک تک تجهیزات و راهنمایی و مشاوره گروه پس از تایید و دریافت پروانه ساخت می باشد تا در تمامی مراحل طراحی و ایده جهت ساختمان بتواند موارد زیر ساخت و علاوه بر آن پیشنهادهای کاربردی خود را جهت لذت بردن از تمامی فضاها برای شما فراهم کند .

اتفاق اصلی در مجموعه ما جلسات با حضور کارفرما و طراح و تمامی گروه های اجرایی در ساختمان می باشد. باید دقت داشت که در تمامی جلسات صورتجلسه، ایده ها ، نقد ها و پیشنهاد ها بررسی و نسبت به آن تصمیم گیری در راستای اجرای بهتر صورت خواهد گرفت .

گروه فنی و تخصصی خانه هوشمند زوریل در تمامی مراحل از فنداسیون تا تحویل واحدها در کنار شما خواهد بود و لذت ساخت و خلق یک مجموعه را با شما تجربه خواهد کرد.