خانه هوشمند ایرانی

مزایا و فواید خانه هوشمند

 

۱ -راحتی: ساختمان هوشمند با استفاده از اتوماسیون و بر عهده گرفتن برخی کارهای تکراری راحتی بیشتر برای ساکنین خود به ارمغان می آورد. از طرف دیگر، برای ایجاد فضای دلخواه در ساختمان هوشمند تنها یک اشاره کافی است:

سناریوها وظیفه تنظیم دقیق محیط را به عهده میگیرند. استفاده از یک نرم افزار کار آمد با User Interfaceسادهو چند زبانه (از جمله فارسی) برای کنترل کلیه تجهیزات مزیت دیگری است که موجب سادگی زندگی در ساختمان هوشمند میگردد. کار با این نرم افزار نیاز به هیچ اموزش خاصی ندارد .

۲ -ایمنی: در شرایط بحرانی از جمله آتش سوزی، آب گرفتگی و سرقت، ساختمان هوشمند اخطارهایی اعلام میکند که میتواند سهم بسزایی در پیشگیری از وقوع خرابی یا بیشتر شدن آن ایفا کند.
ویژگی خاص دزدگیر در منطقه بندی فضاهای تحت پوشش، استفاده از سنسوردقیق تشخیص حضور شخص، حسگر اثر انگشت و همچنین کنترل و ضبط تصاویر دوربینهای مدار بسته بصورت دیجیتالی
ایمنی را برای منازل به شکل چشمگیری بالا میبرد .

۳ -انعطاف پذیری: انعطاف پذیری در اجرا و استفاده، از خصوصیات شاخص تکنولوژی هوشمند است. با استفاده از ابزاری که این تکنولوژی در اختیار قرار میدهد، برای اضافه کردن این امکانات به منازل موجود در اکثر موارد نیاز به سیم کشی مجدد و تعویض تجهیزات موجود در ساختمان وجود ندارد. استفاده از کلیدها و صفحات نمایش هوشمند برای برنامه ریزی و اجرا دستورات، امکان کنترل با استفاده از کنترل از راه دور خارج از ساختمان یا داخل ساختمان و یا با تلفن همراه، همگی ساکنین را برای دسترسی به امکانات ساختمان یاری میکنند.

۴ – صرفه جویی در مصرف انرژی: مدیریت مصرف انرژی در ساختمان هوشمند تأثیر بسزایی در صرفه جویی مصرف انرژی دارد. وابسته کردن نور و سیستم تهویه به حضور شخص برنامه ریزی بهینه دمای اتاقها در ساعات مختلف شبانه روز از مصادیق این مدیریت مصرف انرژی هستند. همجنین جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب به داخل ساختمان در تابستان توسط کنترل اتوماتیک پرده و کرکره، سبب صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی برای دستگاههای سرمایشی میشود. بررسیها نشان میدهند، با بکارگیری یک منطق کنترلی صحیح، تا میزان چهل درصد از انرژی مصرفی کاسته میشود.

۵ – کاهش هزینه: با توجه به آنکه مصرف انرژی کاملاَ در کنترل قرار دارد، بهای پرداختی تا حد قابل قبولی به میزان انرژی مفید مصرفی نزدیک است. به این معنا که کاربر تنها هزینه واقعی انرژی مورد نیاز را می پردازد.

۶ – کنترل یکپارچه: سیستم هوشمند امکان کنترل یکپارچه کل ساختمان را میسر میسازد به نحوی که المانهای کنترلی در دورترین نقاط ساختمان هم به راحتیمانیتور و کنترل میشوند و نیازی به مراجعه به نقطه کنترلی نیست.ازدیگر مزایای هوشمند سازی ساختمان است.

۷ – ایجاد محیط مطلوب
۸- افزایش رفاه و سلامتی ساکنین
۹- افزایش عمر مفید تجهیزات
۱۰-عدم وابستگی به پیمانکار دائمی ساختمان
۱۱-دسترسی در وب و کنترل آن
۱۲- ارتقاء دکوراسیون و زیبایی بنا
۱۳- صرفه جویی در تمام هزینه های فوق

 

ساختمان هوشمند، ساختمانی است که مجهز به یک زیرساختارارتباطاتی قوی بوده که می‌تواند به صورت مستمر نسبت به وضعیتهای متغیر محیط عکس العمل نشان داده و خود را با آنها وفق دهد
و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه رامی‌دهد که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده نموده و امنیت و آرامش آنها را افزایش دهد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *