خانه هوشمند در قم – خانه برق ایمن نمایندگی خانه هوشمند زوریل در استان قم

نمایندگی خانه هوشمند زوریل استان قم به مدیریت جناب مهندس اروجلو می باشد. جهت انجام پروژه های خانه هوشمند خود در قم می توانید با نمایندگی ما در این شهر تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات اولیه: 

مدیریت: جناب مهندس اروجلو

شماره تماس:

شماره تماس:

شماره موبایل: اعلام نشده

آدرس:

وب سایت:-

وب سایت:-

اینستاگرام:-

تلگرام: –

نمونه پروژه های خانه هوشمند در قم

صنعت ساختمان در قم

خانه هوشمند در قم در چند سال گذشته شروع به فعالیت کرده و در همین راستا تغییرات و تحولات فراوانی در معماری سنتی بناها و ساختمان ها پدید آورده است.

وجود اماکن مذهبی، تاریخی، فرهنگی و علمی متنوع و گسترده در این استان سبب شده تا هر ساله گردشگران زیادی به این استان سفر کنند.

اقلیم استان قم

همان طور که می دانید نوع آب و هوا و اقلیم هر منطقه رابطه ای مستقیم با معماری ساختمان های آن ناحیه دارد.

استان قم از نواحی کویری و گرم و خشک کشور محسوب می شود که با توجه به اقلیمی که دارد؛ با مشکلاتی نظیر کم آبی و پوشش گیاهی ضعیف مواجه است. زیرا در این استان بارندگی کم بوده و خشکسالی و قحطی آن را تهدید می کند.

همچنین اختلاف دمای زیادی در طول شبانه روز و در فصول مختلف مشاهده می شود. این بدین معناست که در استان قم در طول روز درجه دما بالا می باشد و در طول شب درجه دما کاهش می یابد. همچنین دارای زمستان های کم و بیش سرد و خشک و تابستان های گرم و سوزان است.

به دلیل کویری بودن این استان بادهای تند و شدید می وزد که ذرات گرد و غبار زیادی را جا به جا می کند و بر خشکسالی منطقه می افزاید و میزان تبخیر بیشتر از میزان بارندگی سالانه می باشد.

معماری سنتی استان قم

این شهر کویری با آب و هوایی گرم و خشک، معماری سنتی و منحصر به فردی دارد. کوچه های باریک پر پیچ و خم، خانه های خشتی با دیوارهای بلند، آب انبارها، اتاق کرسی، سرداب،  ایوان ها و حیاط های باصفا، طاق ها، بادگیرها و حوض هایی در مرکز حیاط خانه نمونه های بارز از معماری سنتی در این استان می باشد که هر یک با توجه به شرایط اقلیمی منطقه در نظر گرفته شده است.

در این استان بیشتر بناها به صورت خشتی و آجری می باشد و دلیل این امر ظرفیت حرارتی بالای این مواد و مصالح می باشد.

نمونه ای از بناهای تاریخی، مذهبی، فرهنگی و علمی استان قم عبارتند از:

 • حرم مطهر حضرت معصومه
 • قلعه خشتی دیرگچین
 • سرای احمد زاده
 • سرای نو
 • مزرعه احمد آباد
 • خانه کرمانی ها
 • خانه پایین قلعه قمرود
 • آب انبار کوه سفید
 • آب انبار مبارک آباد
 • مجموعه زنبورک
 • تکیه روستای کاسوا
 • کاروانسرای حوض سلطان

تصویری از بنای تاریخی در استان قم است.

تجهیزات بکار رفته در طراحی خانه هوشمند در قم

در بخش های قبلی به تاثیر اقلیم بر نحوه معماری و ساخت و ساز بناها و ساختمان ها اشاره کردیم. حال به بیان تجهیزات هوشمند و مدرنی که کاربرد زیادی در ساخت خانه های هوشمند دارند؛ می پردازیم.

دستگاه تصفیه آب خانگی هوشمند

دستگاه تصفیه آب خانگی هوشمند با توجه به ویژگی ها و قابلیت هایی که دارد، قادر به کنترل، بررسی کیفیت آب خروجی، پاک سازی آب از هر گونه آلاینده، املاح مضر، میکروب و ویروس است و طعم و مزه خوبی به آب می دهد.

این دستگاه هوشمند از راه دور به راحتی از طریق پلت فرمی مانند تلفن همراه یا تبلت قابل کنترل و مدیریت است. خانه هوشمند در قم با بهره گیری از دستگاه تصفیه آب خانگی هوشمند آب آشامیدنی پاک و شیرینی برای ساکنین خانه فراهم می نماید.

دیوار سبز هوشمند

دیوار سبز هوشمند از نوآوری های مدرن و کارا در حوزه کشاورزی و ایجاد فضای سبز است که در مناطق سردسیر و یا گرم و خشک و کویری که پوشش گیاهی کمی دارد، مناسب و کاربردی می باشد.

این دیوار سبز به صورت هوشمند، در زمان مناسب و به میزان کافی گیاهان را آبیاری می کند و نور لازم برای رشد گیاه را به کمک نورهای شبیه سازی شده فراهم می کند.

با استفاده از این وسیله هوشمند در خانه و در نمای ساختمان می توان رطوبت لازم را برای محیط ایجاد نمود. علاوه بر این دیوار سبز هوشمند این آرامش خاطر را به شما می دهد که با خیال آسوده خانه را برای مدت طولانی ترک کرده و نگرانی و دغدغه ای بابت آبیاری به موقع گیاهان نداشته باشید.

تصویری از یک دیوار سبز در یک ساختمان است.

پنل خورشیدی و صفحات کلکتور

 انرژی خورشیدی از جمله انرژی های تجدید پذیر و رایگان است که در دسترس اکثر عموم قرار دارد. در استان قم نیز به دلیل آب و هوای گرم و خشک و تابش شدید نور خورشید، از طریق پنل خورشیدی و صفحات کلکتور  می توان از این نعمت خدا دادی بهره مند شد.

به کمک این فناوری می توان از نور خورشید برای تامین آب گرم، گرمای محیط و تامین برق ساختمان استفاده نمود.

از دیگر مزیت های پنل خورشیدی و صفحات کلکتور می توان به کاهش مصرف گازهای گلخانه ای و بهینه سازی مصرف انرژی اشاره کرد.

نوع مصالح ساختمانی

به کار گیری دیوارهای دو جداره آجری با رنگ روشن بهترین گزینه در ساخت و ساز ساختمان در مناطق گرم و خشک می باشد. زیرا آجرها و عایق حرارتی موجود در دیوار مانع از دست رفتن انرژی درون ساختمان به بیرون شده و از ورود گرما یا سرما به داخل خانه جلوگیری می کنند.

همچنین در نمای ساختمان نیز علاوه بر نمای آجری می توان از نمای دو پوسته استفاده نمود که انواع گوناگونی دارد و هر یک امکاناتی به خصوص به ما می دهد.

به طور کلی این وسیله از ساختمان در مقابل نور شدید خورشید، سر و صدا و وزش بادهای شدید محافظت می کند. علاوه بر این از نظر بصری، ظاهری زیبا و شیک به ساختمان می دهد.

درب و پنجره هوشمند

سنسور ها مخصوص این قابلیت را به درب و پنجره منازل می دهند تا به صورت هوشمند و از راه دور مدیریت و کنترل شوند.

در مناطق گرم، خشک و کویری به دلیل تابش زیاد نور خورشید و وزش بادهای گرم و شدید، نحوه ساخت و قرار گیری درب و پنجره ها بسیار مهم می باشد.

به کمک هوشمند سازی این تجهیزات دیگر نگرانی بابت باز بودن درب یا پنجره های خانه و ورود یا خروج انرژی به داخل یا بیرون ساختمان وجود ندارد.

شرکت ایلیا راژمان صدرا با به کارگیری ابزارها و تجهیزات هوشمند در زمینه ساخت خانه هوشمند به شما عزیزان خدمات زیادی ارائه می دهد.