خانه هوشمند در رشت | نمایندگی خانه هوشمند ایرانی زوریل در استان گیلان

نمایندگی خانه هوشمند زوریل در استان گیلان به مدیریت جناب مهندس پارسا محبوب می باشد. جهت انجام پروژه های خانه هوشمند خود در شهر رشت و استان گیلان می توانید با نمایندگی ما در این استان تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات اولیه: 

مدیریت: جناب مهندس پارسا محبوب

شماره تماس:

شماره موبایل:

آدرس:

وب سایت: اعلام نشده

اینستاگرام: –

نمونه پروژه خانه های هوشمند دراستان گیلان

صنعت ساختمان در رشت

خانه هوشمند در گیلان با کمک تجهیزات و سیستم های هوشمند امکانات جذابی را برای ساکنین فراهم می کند. همچنین این نوع خانه ها نقش چشم گیری در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در مصرف انرژی دارند.

شرایط اقلیمی و معماری شهر گیلان

آب و هوای شهر گیلان عمدتا معتدل و مرطوب به شمار می آید.  گیلان یکی از شهرهای پر باران استان های ایران شناخته شده است. مجاورت با دریای خزر سبب افزایش رطوبت این منطقه شده بنابراین شرایط خاصی را برای معماری خانه ها ایجاب می کند.

همچنین باد و باران های شدید در فصل زمستان و پاییز نباید خطر یا تهدیدی برای خانه ها و افراد در آن ایجاد کند. بنابراین باید بناها را به گونه ای بسازند که از رطوبت و بارندگی زیاد کمترین آسیب به آن ها وارد شود.

پس باید بناها متناسب با باران و رطوبت بسیار شدید و همچنین فرهنگ مردم باشد.

معماری هر منطقه با شرایط اقلیمی آن منطقه ارتباط تنگاتنگی دارد. معماری شهر گیلان به دلیل شرایط آب و هوایی نیازمند معماری بومی متناسب با این شرایط جغرافیایی می باشد. تا شرایط را برای زندگی راحت تر آماده کند.

سبک معماری خانه های گیلان در زمان گذشته

خانه های قدیمی به شکل مستطیلی و با سقف بلند ساخته می شدند و راستای آن در جهت شمال تا جنوب بوده است. ایوان، حیاط و فضای باز خانه در جهت شرق و فضای بسته ساختمان در قسمت غرب قرار می گرفتند تا از بادهای غربی باران زا در فصول سرما محافظت شوند. و همچنین از جریان هوای شرق و شمال شرق در فصل گرما بهره مند شوند.

تمامی راهکارها برای برقراری بهتر جریان هوا در ساختمان بوده است.

دیوارهای ساختمان را به صورت ضخیم و از جنس چوب، سنگ و خاک ساخته می شدند. مواد و مصالح به کار رفته نیز متناسب با اقلیم این منطقه انتخاب می شدند.

به علت بارندگی زیاد و رطوبت مداوم در این شهر سقف خانه ها را به صورت شیبدار طراحی می کردند. تا آب باران به راحتی دفع و از خانه محافظت شود.

ساختمان را بالاتر از سطح زمین در نظر می گرفتند تا در فصل سرما از جریان آب و بارش های سنگین در امان باشند و در فصل گرما از جریان هوای آزاد بهره مند شوند.

هوشمند سازی ساختمان سبکی نوین از معماری در رشت

با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی نوعی سبک معماری در صنعت ساخت و ساز رواج شده است که آسایش و رفاه بیشتری را برای کاربران فراهم می کند.

تصویری از ساختمان مدرن در طبیعت استان گیلان با سقف شیبدار را نشان می دهد.

در این نوع خانه های مدرن از تجهیزات و سیستم های هوشمندی استفاده می کنند که در زیر با توجه به شرایط آب و هوایی گیلان به معرفی تعدادی از آن ها می پردازیم.

سیستم سرمایشی- گرمایشی هوشمند

در خانه هوشمند می توان با نصب سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند دمای متعادلی را در محیط ایجاد کرد. از مزیتی که این نوع خانه ها در اختیار کاربران قرار می دهد توانایی کنترل و روشن کردن آن ها در خارج منزل است که افراد قادر خواهند بود از طریق اپلیکیشن با استفاده از گوشی همراه خود این سیستم را روشن کرده تا با ورود خود به خانه از دمای مناسب محیط لذت ببرند.

سیستم پرده هوشمند

ساکنین خانه هوشمند در گیلان می توانند با کمک این سیستم، پرده ها را در مواقع مورد نیاز از فاصه ای دور باز و بسته کنند تا از نور خورشید در طول روز بهره مند شوند. همچنین با تعریف سناریوهایی پرده ها در ساعات مشخصی از شبانه روز به طور خودکار باز یا بسته شوند.

درب و پنجره هوشمند

در فصل سرما با درب و پنجره دو جداره هوشمند می توان مانع از خروج هوای گرم به بیرون از منزل شد.  زمانی که در و پنجره ها باز باشند این سیستم قابلیت آن را دارد که به افراد در منزل هشدار دهد تا از این طریق از ورود سرما به داخل خانه جلوگیری نماید.

از این تکنولوژی می توان برای برقراری امنیت نیز استفاده کرد.

سیستم تهویه مطبوع هوشمند

از آن جا که شهر گیلان منطقه ای رطوبتی است برای به تعادل رساندن آن در هوای محیط می توان از سیستم تهویه هوای هوشمند استفاده کرد. این سیستم با تشخیص رطوبت در هوا توسط سنسورها روشن شده و با کاهش میزان رطوبت هوای مطلوبی را برای کاربران مهیا می کند.

تکنولوژی کشاورزی هوشمند و گلخانه هوشمند

از آن جا که گیلان جز مناطق معتدل و مرطوب به شمار می رود منطقه ای بسیار مناسب برای کشاورزی محسوب می شود.

کشاورزان می توانند با اجرای فناوری هوشمند سازی در زمین های خود و همچنین پیاده سازی گلخانه های هوشمند محیطی با دما، نور و رطوبت مناسب را ایجاد کنند و بسیاری از کارها را از راه دو کنترل و مدیریت کنند.

با هوشمند سازی در بسیاری از منابع صرفه جویی شده و هزینه ها را به شدت کاهش می دهد.

شرکت ایلیا راژمان صدرا با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا پروژه های هوشمند سازی را اجرا می کنند. برای هوشمند سازی خانه خود در رشت می توانید به نمایندگان ما در استان گیلان مراجعه کنید.