خانه هوشمند در اهواز | نمایندگی خانه هوشمند ایرانی زوریل در استان خوزستان

نمایندگی خانه هوشمند زوریل در شهر اهواز و استان خوزستان به مدیریت جناب مهندس هادی بیات
می باشد. جهت انجام پروژه های خانه هوشمند خود در اهواز می توانید با نمایندگی ما در این شهر تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات اولیه: 

مدیریت: جناب مهندس هادی بیات

شماره تماس:

شماره موبایل:

آدرس:

وب سایت: اعلام نشده

اینستاگرام:-

نمونه پروژه های زوریل

صنعت ساختمان در اهواز

خانه هوشمند در اهواز، سبکی مدرن از معماری امروزی است که با توجه به شرایط اقلیمی این شهر نیاز به این نوع خانه ها بیش از پیش احساس می شود. برای آشنایی با این گونه خانه ها در اهواز شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنم.

خانه مکانی برای آرامش و آسایش افراد خانواده است. بنابراین خانه ها باید به نحوی ساخته شوند که رفاه بیشتری را با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی برای ساکنین به ارمغان آورند.

شهر اهواز شرایط و مسائل مخصوص به خود را دارد که با توجه به آن ها می توان خانه هوشمند در این شهر اجرا کرد. در زیر این مسائل را شرح داده و راهکارهایی نیز متناسب با آن ها در راستای هوشمند سازی ساختمان ارائه شده است.

ارائه راهکارهای هوشمند سازی ساختمان متناسب با ویژگی و مسائل مربوط به شهر اهواز

شرایط اقلیمی شهر اهواز

اهواز پایتخت استان خوزستان و یکی از گرم ترین مناطق ایران است. از نظر طبیعی و موقعیت جغرافیایی دمای این شهر به بیش از 50 درجه سانتی گراد در تابستان و به حدود 5 درجه در سرمای زمستان می رسد. بنابراین شهر اهواز تابستان های بسیار گرم و مرطوب و زمستان های معتدلی دارد. رطوبت هوای این شهر در تمام فصول سال زیاد می باشد.

کمبود شدید پوشش گیاهی یکی از عوامل تاثیر گذار بر گرمی آب و هوای اهواز است. برای کاهش دما می توان فضای سبز هوشمند را در سطح شهر اجرا کرد.

وضعیت حرارتی هوای داخل ساختمان

در تابستان هوای اهواز از نظر آسایش افراد بسیار نامناسب بوده و نمی توان برای ایجاد هوای مطلوب از روش های طبیعی استفاده کرد. بدین منظور از سیستم های سرمایشی – گرمایشی هوشمند در خانه های مدرن بکار گرفته می شود.

با این سیستم افراد می توانند قبل از ورود به منزل از طریق اپلیکیشن این سیستم را فعال و روی دمای مورد نظر خود تنظیم کنند تا به محض رسیدن به خانه از هوای خنک محیط لذت ببرند.

برای کنترل و تنظیم میزان رطوبت محیط داخلی ساختمان از سیستم هوشمند تهویه هوا استفاده می شود. به این صورت که با افزایش رطوبت این سیستم فعال شده و هوای با کیفیتی را فراهم می کند.

در ساختمان ها برای اینکه ساکنین از هوای خنک و مطلوبی در محیط داخلی و خارجی برخوردار شوند، پیاده سازی دیوار سبز هوشمند و فضای سبز هوشمند در داخل و محوطه بیرون از منزل به آن ها پیشنهاد می شود.

تصویری از دیوار سبز هوشمند را در خانه نشان می دهد که در کنار آن تعدادی صندلی وجود دارد.

یکی دیگر از قابلیت هایی که خانه هوشمند در اهواز برای جلوگیری از تابش شدید نور خورشید در اختیار کاربران قرار می دهد سیستم پرده هوشمند است به این صورت که در ساعاتی از شبانه روز که هوا گرم است پرده ها به صورت خودکار باز می شوند. همچنین این سیستم می تواند در کاهش مصرف انرژی نقش موثری داشته باشد.

این راهکارها جهت ایجاد فضایی با دمای مناسب برای افراد در خانه هوشمند شهر اهواز ارائه شده که می تواند در کاهش دمای محیط بسیار موثر واقع شوند.

آلودگی هوا

وجود بحران زیست محیطی ریزگردها در شهر اهواز، آن را به یکی از آلوده ترین شهرهای جهان تبدیل کرده است. از آن جا که امکان دارد این ریزگردها حاوی مواد رادیواکتیو باشند، شهروندان را دچار نگرانی هایی در مورد تاثیر این مواد بر سلامت خود کرده است.

افراد زیادی در شهر اهواز به دلیل آلودگی هوا دچار مشکلات تنفسی شده اند. تحقیقات نشان می دهد که برگ گیاهان، گرد و غبار و ذرات معلق در هوا را جذب می کنند و تاثیر بسزایی بر کاهش آلودگی و بهبود کیفیت هوا دارند.

وجود گیاهان می توانند علاوه بر کاهش دما، مصرف انرژی را نیز کاهش دهند و افراد را برای زندگی مطلوب تر یاری نمایند. بنابراین در این راستا می توان فضای سبز هوشمند در محیط بیرونی منزل و دیوار سبز هوشمند را در داخل منزل پیاده سازی کرد.

برای جلوگیری از انتقال حرارت بیرون به داخل محیط، ایجاد سایه بان و حفاظ در برابر طوفان شن و گرد و غبار از دریچه های چوبی در پشت پنجره استفاده می شود.

مواد و مصالح به کار رفته در ساختمان ها

در نگاه اول این طور به نظر می رسد که بین مصالح ساختمانی و مصرف انرژی هیچ ارتباطی نداشته باشد. در حالی که این دیدگاه اشتباه است و بین آن دو ارتباط مستقیمی وجود دارد.

نوع مصالح ساختمانی بر جذب گرمای هوا بسیار موثر است. از آنجا که اهواز جز اقلیم گرم و مرطوب می باشد باید از مصالح سنگین با ظرفیت حرارتی کم استفاده شود همچنین باید سطوح خارجی ساختمان ها به رنگ روشن باشند.

با ذکر دلایل بالا بهترین نوع مصالح ساختمانی در این شهر چوب است زیرا چوب حرارت کسب شده در طول روز را بر روی سطح خود نگه داشته و با وزش نسیم در شب، حرارت خود را از دست می دهد.

برای انتخاب مصالح ساختمانی باید به مواردی از قبیل موجود بودن مواد اولیه در آن شهر و هزینه های مالی آن توجه کرد.

ساختار مناسبی که برای جدارهای بیرونی ساختمان در این شهر توصیه می شود لایه ای از مصالح ساختمانی سنگین، لایه ای از جنس عایق حرارتی و سطح خارجی روشن تشکیل شده است. به دلیل شدت گرما استفاده از مصالح ترکیبی با عایق حرارتی و ظرفیت حرارتی مناسب ضروری است.

این نوع مواد تاثیر زیادی در کاهش مصرف انرژی، جلوگیری از گرم شدن هوای داخل خانه و در نتیجه افزایش آسایش افراد در منزل دارد.

با سیستم های هوشمند می توان شرایط زیر را برای ساکنین منازل در شهر اهواز فراهم کرد.

جلوگیری از تاثیر هوای بسیار گرم به فضاهای داخلی خانه

ممانعت از تاثیر بادهای غبار آلود به محیط داخلی ساختمان

جلوگیری از افزایش رطوبت هوا در ساختمان

محافظت ساختمان از تابش نور خورشید

شرکت ایلیا راژمان صدرا طراح و مجری سیستم های هوشمند است که سال های زیادی در زمینه هوشمند سازی ساختمان فعالیت دارد. این شرکت در سرتاسر ایران نمایندگانی دارد که می توانید جهت مشاوره و پیاده سازی خانه هوشمند در اهواز به آن ها مراجعه کنید.