یکی از سوالاتی که مصرف کنندگان خانه هوشمند با آن بر خورد می کنند بهترین برند خانه هوشمند چیست ؟

برای اینکه بدانید خانه هوشمند چیست می توانید به این مقاله رجوع نمایید

واقعیت این می باشد این سوال جواب مشخصی ندارد و نمی توان به صورت کلی گفت این برند بهترین برند است . اما می توان برای هر شخص متناسب با بهترین برند را معرفی کرد . متاسفانه همکاران ما در این صنعت همیشه مغرضانه به این سوال پاسخ می دهند و متناسب با جهت منافع شخصی مشتری را با داده های غلط بمباران اطللاعاتی می نمایند .

 

یک اصول کلی وجو دارد : بهترین برند برای شما ، برندی است که بتواند تمام نیازهای شما را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه و بهترین خدمات پس از فروش بر آورده نماید .

 

اگر شما عاشق برند هستید :

اگر شما عاشق اسم و برند هستید و اولویت اول شما برند می باشد بهترین برند خانه هوشمند برای شما برندهای خارجی می باشد که می توانید از آن برند ها خریداری نمایید مانند : ABB , zennio  , schneider-electric البته این برندها متناسب با تجربه ما خانه هوشمند نمی باشند و صرفا کنترل کننده می باشد به این منظور که تمام کلیدها جمع آوری شده و توسط یک تاچ مرکزی و یا کلید مرکزی که قابلیت کنترل همه آنها را دارید می توانید خاموش و یا روشن نماییدو در راهرو ها توسط سنسور های حرکتی متناسب با حرکت شما روشن و خاموش می شوند و از نظر کارایی آنقدر کارا نمی باشند . سیستم های امنیتی نیز توسط سنسورهای حرکتی قابل راه اندازی است .

نقاط قوت :

برند معروف

کیفیت خوب

نقاط ضعف :

عدم کارایی بالا

قیمت بسیار بالا

امکان ایجاد مشکلات در خدمات پس از فروش به علت تحریم و یا عدم فروش زیاد در ایران که باعث می شود برای وارد کنندگان دیگر صرفه اقتصادی نداشته باشد (در زمانی که این مقاله نوشته می شود نیز یکی از برندها دچار این اتفاق شده است )

 

اگر شما عاشق کارایی متوسط همراه با قیمت معقول تر هستید :

بهترین برند خانه هوشمند در این زمینه برای شما ، برندهای متوسط تولید خارج و چین می باشد و برند های خوبی در این زمینه وجود دارد که می تواند با قیمت های متفاوت بدست آورد . برندهای همچون : ZIPATO , FIBARO , TIS , HDL که تقریبا همگی کارایی متوسطی را به شما ارایه می دهند .

شخصا به عنوان نویسنده این مقاله بین این چهار ZIPATO , FIBARO , TIS , HDL برند تنها ZIPATO را می پسندم .

نقاط قوت :

کارایی بهتر نسب به برندهای معروف

قیمت معقول تر از برندهای معروف

خدمات پس از فروش خوب

کیفیت معقول

نقاط ضعف :

عدم امکان خدمات و محصولات جدید

سبد کالایی محدود

عدم ارایه محصولات جدید

 

اگر شما عاشق کارایی ، کیفیت و قیمت کم می باشید :

اگر شما عاشق کارایی ، کیفیت و قیمت کم هستید بهترین برند خانه هوشمند برای شما تولیدات ایرانی می باشد . خوشبختانه تولید کنندگان ایرانی خانه هوشمند مانند ZOORIL و HANTA به جمع این تولید کنندگان پیوسته اند که توانسته اند در کنار ارایه خدمات متنوع ، قیمت های خوبی را نیز ارایه دهند . این شرکت ها به دلیل تولید داخل بود و ایجاد زمینه دانش فنی خانه هوشمند و اتوماسیون های اداری این قابلیت را دارند تا روز به روز تولیدات خود را متنوع تر نمایند و حتی در پروژه های خاص محصولات خود را متناسب با نیاز پروژه طراحی نمایند . خدمات خوب همراه با میفیت و قیمت معقول باعث شده تا روز به روز اقبال مصرف کنندگان نسبت به برندهای داخلی بیشتر شده تا علاوه بر حمایت از مردم کشور خود بتوانند کالایی را دریافت نمایند که تمام نیازهای آنها را فع نماید .

ما نیز در خانه هوشمند زوریل سعی کرده ایم علاوه بر ارایه محصولات با کیفیت ، تنوع محصولاتی خود را روز به روز گسترش داده و در حوزه های مختلفی مانند اولین کلینیک هوشمند ایران ، اولین خوابگاه هوشمند ایران و …. وارد عمل شده و نیاز های مشتریان را متناسب با نیاز آنها و با قیمت معقول رفع نماییم .

نقاط قوت :

کارایی بسیار بالا

کیفیت بالا

خدمات پس از فروش بالا

سبد کالایی متنوع

امکان شخصی سازی متناسب با نیاز

دریافت محصولات جدید

مورد توجه قرار گرفتن وارد کنندگان برندهای خارجی برای جایگزینی کالای ایرانی با کالای خود

نقاط ضعف :

ناشناخته تر بودن نسبت به رقبا (به مرور در حال رفع است) و نوظهور بودن (بیش از ۴ سال فعالیت از سال ۱۳۹۲ )

 

 

برای دیدن مزایا و فواید خانه هوشمند به این مقاله رجوع نمایید

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *