در حال بارگزاری
مدرسه هوشمند

مدرسه هوشمند | هوشمند سازی مدارس (بخش ۱) |

مدرسه هوشمند یک موسسه آموزش یادگیری مبتنی بر فناوری برای آماده سازی کودکان برای عصر اطلاعات است. برای دستیابی به اهداف آموزشی مدارس هوشمند ، این مفاهیم تدریس و یادگیری باید تحت پوشش قرار گیرند: برنامه های درسی ، آموزشی ، ارزیابی و یادگیری.

فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) به عنوان ستون دوم مدرسه هوشمند ، نقش بسیاری در مدرسه هوشمند دارد ، از تسهیل فعالیت های آموزش و یادگیری گرفته تا کمک به مدیریت مدرسه. به عنوان مثال ، برخی از فناوری هایی که می توانند یک مدرسه هوشمند را تجهیز کنند ، می توانند کلاسهای درس با برنامه های درسی و ارائه خدمات چندرسانه ای ، آزمایشگاه رایانه برای آموزش ، مرکز توسعه چندرسانه ای و اتاق سرورهای مجهز به اداره برنامه ها ، بانکهای اطلاعاتی مدیریت و سرورهای وب باشند. اگرچه در سالهای اخیر تلاش های زیادی برای توسعه مدارس هوشمند صورت گرفته است ، اما راه حل از پیش تعریف شده و کارآمد برای ایجاد محیط ICT برای مدارس هوشمند وجود ندارد. هدف اصلی این تحقیق ، بررسی جنبه های مربوط به مفهوم مدرسه هوشمند ، یعنی موارد مربوط به آموزش معلمان ، زیرساخت های فناوری اطلاعات (IT) و طراحی برنامه درسی برای اطمینان از این است که نوآوری می تواند با موفقیت نیروی انسانی آماده برای رفع چالش های موجود را پرورش دهد.

یک مدرسه هوشمند همانطور که از نام آن پیداست با یک مدرسه سنتی متفاوت است. این نوعی مدرسه است که در آن از تجهیزات و فناوری پیشرفته برای پیشبرد روند آموزشی استفاده می شود. ایده اصلی این است که به دانش آموزان یک تجربه یادگیری را ارائه دهیم که بسیار بهتر از آن چیزی است که در غیر این صورت ممکن بوده است. این روزها تدریس به حدی رسیده است که به معنای واقعی کلمه پیشرفت کرده است. دیگر روشهای قدیمی سخنرانیها مانند گذشته مؤثر و قابل تقدیر نیستند. این روزها دانش آموزان می خواهند یک تجربه یادگیری داشته باشند که از نظر طبیعت بسیار تعامل بیشتری داشته باشد و این همان چیزی است که یک مدرسه هوشمند آنها را فراهم می کند.

 

برخی از مزایای شگفت انگیز مدارس هوشمند:

 

مدرسه هوشمند با زوریل

 

۱٫ دسترسی آسان به اطلاعات

 

این شاید بزرگترین فایده یک کلاس هوشمند باشد. این امر به این دلیل است که چنین کلاسهایی از وسایل زیادی استفاده می کنند که دارای اینترنت هستند مانند موبایل ، لپ تاپ و تبلت. باهمه این دستگاه ها ، دسترسی دانش آموزان به اینترنت آسانتر است. اکنون ، دانش آموزان تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد هر نوع موضوعی که می خواهند درباره آنها بدانند ، دارند. این اساساً در نوک انگشتان آنهاست. در حقیقت ، این برای معلمان نیز مفید است. به این ترتیب ، آنها می توانند خارج از برنامه درسی نیز بیاموزند و این تنها آنها را غنی تر می کند.

 

 ۲٫ یادداشت برداری در یک رسانه دیجیتال

یکی از بزرگترین ویژگی های یک مدرسه هوشمند این است که دانش آموزان می توانند یادداشت های خود را با استفاده از دستگاه های دیجیتالی یاد بگیرند. به این ترتیب آنها می توانند مقدار قابل توجهی از زمان یادگیری خود را نیز ذخیره کنند. دیگر نیازی نیست که آنها بتوانند تمام آن نوت بوک ها و کتاب های درسی سنگین را به کلاس برسانند.

 

 ۳٫ درک بهتر موضوعات از طریق ابزارهای دیجیتال

اگر دانش آموزان موضوعات را به شیوه بهتری یاد بگیرند ، احتمال دارد که یک کلاس هوشمند یک شرط خیلی بهتر برای همین باشد. جلسات یادگیری در این کلاس ها به طور معمول از بسیاری از وسایل کمک بصری استفاده می کنند. این شامل ارائه پاورپوینت ، اسناد کلمه ای ، جلسات صوتی و نمایش فیلم ، برای نامگذاری چند مورد است. آنها نقش مهمی در انتقال دروس به روشی دارند که بسیار قابل درک تر است. در بعضی مواقع ، یک تصویر ساده جایگزین کافی برای هزاران کلمه است.

 

۴- گزینه عالی برای دانشجویانی که غایب هستند

یک مورد در کلاس های هوشمند این است که همیشه ضبط می شوند. این بدان معناست که حتی اگر شما دو جلسه را از دست بدهید ، لازم نیست نگران باشید. در یک مدرسه هوشمند کافی است به صورت مجازی و آنلاین حتی در صورت غایب بودن خود کلاس درس خود را کاملا ببینید لکن در یک کلاس سنتی ، دانش آموزان همیشه به سختی تمام اطلاعاتی را که معلم در اختیار آنها قرار می دهد را کپی می کنند.

 

هوشمندسازی مدرسه

 

ادامه این مطلب را در خانه هوشمند زوریل دنبال کنید .