مدرسه هوشمند

برای مطالعه بخش ۱ اینجا کلیلک کنید.

۴ مورد از مزایای مدرسه هوشمند را در بخش قبل گفتیم . حال به ادامه مزایای هوشمند سازی مدارس می پردازیم.

 

۵٫ یادگیری به صورت پویا

این موضوع رایجی است که همه دانش آموزان یک کلاس قدرت درک یکسانی ندارند. در مورد دانش آموزان ضعیف ، همیشه در کلاس های سنتی مشکل پیدا می کنند. اما کلاسهای درس هوشمند – با پویایی بودن آنها – باعث شده است که این دانش آموزان با سرعتی که راحت می آموزند یاد بگیرند. باید در مورد مفاهیم جلوه های بصری که در این کلاس ها استفاده می شود ، ذکر شود. این تأثیرات باعث می شود کل درس بسیار واضح تر شود و از این ویژگی دانش آموزان ضعیف بسیار سود می برند.

 

۶٫ یک محیط آموزشی که تعاملی است

ابزارهای دیجیتالی اکنون بخشی جدایی ناپذیر از این کلاسهای هوشمند هستند. به همین دلیل است که محیط تدریس در مدرسه هوشمند می تواند به معنای واقعی تعامل تعبیر شود. این جایی است که دانش آموزان و معلمان نقش های مشخصی را ایفا می کنند. این نوع یادگیری باعث می شود کل روند بسیار شفاف تر شود. این بسیار بهتر از آن چیزی است که در غیر این صورت می توانست باشد. این امر تعامل بین دانش آموزان و معلمان را به طرز معنی داری نیز بهبود می بخشد. همچنین باعث بهبود پیوند بین این افراد می شود. این امر به این دلیل است که آنها می توانند با کمک ایمیل و پیام ها در خارج از مدرسه ارتباط برقرار کنند.

 

 

۷٫ کاغذ با ابزارهای دیجیتال جایگزین می شود

دانش آموزان هر ساله برای یادداشت برداری از چندین تن کاغذ استفاده می کنند. این روزها ، تأکید زیادی بر محیط زیست بودن وجود دارد . در واقع ، با تسهیل یادداشت برداری در مورد ابزارهای دیجیتال ، اکنون در واقع می توان محیط را به گونه ای نجات داد. جهان در حال ایجاد راهی برای جایگزینی استفاده و ضایعات کاغذ هستند. در چنین مفهومی جایی برای فتوکپی و چاپ وجود ندارد و این به کاهش مصرف کاغذ و در نتیجه کمک به محیط زیست نیز موثر است.

 

۸٫ نگهداری آنها آسان است

در کلاسهای درس سنتی ، دانش آموزان مجبور هستند سالانه مبالغ زیادی صرف کنند تا وسایل آموزشی لازم مانند کتاب و قلم را بخرند. حتی با بالا رفتن هزینه ها نیز این موارد افزایش می یابند. در حالیکه ، با کلاس های هوشمند ، چنین هزینه هایی را می توان به حداقل ممکن کاهش داد. در این کلاس ها ، تمام کاری که شما در این زمینه باید انجام دهید این است که در سال اول سرمایه گذاری یک بار انجام دهید و آن وسایل الکترونیکی را خریداری کنید.هر چند که امروزه این وسایل الکترونیکی در اختیار همه قرار دارد پس چه بهتر است که این ها وسایلی در جهت آموزش و یادگیری فرزندان شما باشد و همچنین کمکی به حفظ محیط زیست برای همین کودکان در دنیا ، نه وسیله ای برای بازی.

مدرسه هوشمند با زوریل

نقش های مهم در مدرسه هوشمند :

فناوری اطلاعات و ارتباطات

از نظر ما ، یکی از برنامه های مهم استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) مدرسه هوشمند است. این واقعیت از طریق برخی مشاهدات در وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت. اگرچه تلاش های کمی برای اجرای مدرسه هوشمند در بخش خصوصی و دولتی وجود دارد ، اما محقق شد که این تلاش ها از زیرساخت های مختلف فناوری اطلاعات ، ایده ها و مطالب آموزشی استفاده می کند. برای ترغیب به مدرسه هوشمند ، باید چارچوب زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات تدوین شود. از طرف دیگر ، عملكرد موفق مالزی در توسعه مدرسه هوشمند باعث شده است كه ما دستاوردهای مدارس هوشمند مالزی را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم. ما عوامل موفقیت مدرسه هوشمند در مالزی را مشاهده و مستند می کنیم که از این طریق به ما در توسعه چارچوب زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مدرسه هوشمند کمک می کند. در این تحقیق چهار ستون مدرسه هوشمند شامل افراد ، مواد آموزشی ، فناوری و فرآیند بررسی شده است.

یادگیری الکترونیکی را می توان به عنوان استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در فرآیند یادگیری توصیف کرد. برای این منظور می توان از ابزارها و فناوریهای مختلفی از جمله پست الکترونیکی ، اینترنت ، پخش فیلم و کلاسهای مجازی استفاده کرد. به عنوان مثال ، یکی از نگرانی های یادگیری الکترونیکی در زمینه یاد گیرنده اتصال او به شبکه برای دسترسی به مواد درسی است. این وسیله توسط سایر ابزارها مانند سیستم مدیریت دوره و کلاسهای مجازی نیز پشتیبانی خواهد شد. اندرسون و گرونوند [۲] چندین مقاله مرتبط با توجه به فعالیتهای یادگیری الکترونیکی در کشورهای مختلف در حال توسعه را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و سرانجام آنها یک چارچوب مفهومی برای یادگیری الکترونیکی تهیه کردند.

 

ادامه این مطلب را در خانه هوشمند زوریل دنبال کنید .