خانه هوشمند در ارومیه

خانه هوشمند در ارومیه توسط نمایندگی خانه هوشمند زوریل در ارومیه به مدیریت جناب مهندس محمدی می باشد. جهت انجام پروژه های خانه هوشمند خود در یزد می توانید با نمایندگی ما در این شهر تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات اولیه : 

مدیریت : ———————-

شماره تماس : ——————

شماره تماس : —————————–

آدرس : ———————————-

وب سایت : ————————–

اینستاگرام : ——————————-

صنعت ساختمان در ارومیه

خانه هوشمند در ارومیه با بهره گیری از آخرین تکنولوژی قابلیت های بی نظیری در اختیار ساکنین قرار می دهد. کاربران این نوع خانه ها قادر خواهند بود از طریق اپلیکیشن و در فاصله چند هزار کیلومتری منزل خود را نظارت و کنترل کنند. برای آشنایی بیشتر با این نوع خانه ها در ارومیه پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تصویری از خانه هوشمند که کاربر از طریق پنل لمسی در حال کنترل است را نشان می دهد.

در این مقاله ابتدا توضیح مختصری در مورد شرایط اقلیمی شهر ارومیه می دهیم و سپس تغییر و تحولات در صنعت ساخت ساز و هوشمند سازی ساختمان ها مطابق با این شهر می پردازیم.

شرایط اقلیمی ارومیه

استان آذربایجان غربی یکی از مناطق کوهستانی کشور که در شمال غربی ایران قرار گرفته و تحت تاثیر جریان هوای مدیترانه ای و اقیانوس اطلس می باشد.

مرکز این استان شهر ارومیه است که آب و هوای بسیار سرد و مرطوبی دارد.

بررسی معماری بناهای قدیمی شهر ارومیه

در شهر ارومیه با توجه به آب و هوای بسیار سرد سبک خانه ها به صورت خاص می باشد. معماری خانه های قدیمی به این صورت بود که یک حیاط در مرکز ساختمان و اتاق ها دور تا دور حیاط را احاطه می کردند.

اتاق ها را با ارتفاع کمتری می ساختند به این دلیل که به راحتی بتوانند اتاق را گرم کنند.

دیوار های ساختمان را قطور طراحی می کردند تا مانع از ورود سرما به داخل و خروج گرما به بیرون خانه شوند.

در عصر جدید معماری بومی و سنتی در ارومیه کمتر مشاهده می شود و به جای آن ساختمان ها با سازه های فلزی و یا بتنی جایگزین بناها با نماهای آجری شده و بدین ترتیب معماری بومی این شهر از بین رفته است.

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش آن در همه زمینه ها ساختمان های قدیمی این شهر نیز دچار تغییرات گوناگون شده و امروزه ساختمان ها به صورت هوشمند طراحی و ساخته می شوند.

هوشمند سازی ساختمان ها با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی هر منطقه انجام می گیرد. سیستم های هوشمند مختلفی برای این کار در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند که در زیر به برخی از آن ها با توجه به ویژگی های شهر ارومیه اشاره کرده و توضیح مختصری در مورد هر یک از آن ها ارائه می دهیم.

سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند

از آن جا که ارومیه آب و هوای بسیار سردی دارد می توان از سیستم گرمایشی هوشمند برای ایجاد دمای مناسب در منازل استفاده کرد.

کاربران نیز می توانند قبل از رسیدن خود به منزل با استفاده از گوشی هوشمند خود از طریق اپلیکیشن سیستم گرمایشی را روشن و روی دمای مورد نظر خود تنظیم کنند. با این کار محیط خانه گرم شده و شرایط مطلوب تری برای افراد در منزل ایجاد می شود.

با اجرای خانه هوشمند در ارومیه ساکنین می توانند از قابلیت های جذاب دیگری بهره مند شوند. از جمله این قابلیت ها روشن کردن قهوه ساز از طریق گوشی می باشد که به محض رسیدن به خانه می توانند در هوای سرد نوشیدنی گرمی را میل کنند.

در و پنجره هوشمند

با توجه به شرایط آب و هوایی شهر ارومیه، در و پنجره های دو جداره برای جلوگیری از ورود هوای سرد به داخل خانه پیشنهاد می شود. با تعبیه سنسور در و پنجره می توان آن ها را هوشمند کرد و زمانی که افراد در بستن در و پنجره ها دچار فراموشی شوند به کاربران اخطار دهد تا بدین شکل مانع از خروج گرما به بیرون از خانه شود.

سیستم تهویه مطبوع هوشمند

در روزهایی از سال در ارومیه میزان رطوبت هوا به شدت افزایش پیدا می کند که می تواند سبب بروز مشکلاتی مانند خستگی، تنگی نفس و سرفه مزمن در افراد شود. همچنین اگر ساکنین در منزل دچار بیماری های قلبی و آسم باشند با افزایش سطح رطوبت هوا مشکلات آن ها بیشتر می شود.

در خانه هوشمند در ارومیه می توان به کمک سیستم تهویه هوای هوشمند میزان رطوبت محیط را کاهش داده و به حد تعادل برساند. این سیستم می تواند با تشخیص رطوبت در هوا توسط سنسورها فعال شود و هوای با کیفیت و مطلوبی را فراهم نماید.

سیستم پرده هوشمند

آب و هوای ارومیه بسیار سرد است و افراد برای بهره مند شدن از گرما و نور خورشید می توانند از سیستم پرده هوشمند استفاده کنند. با پیاده سازی این سیستم در خانه افراد می توانند از راه دور پرده ها را باز و بسته کنند همچنین با تعریف سناریوهایی طبق درخواست افراد در ساعاتی از روز پده ها کنار روند تا میزان نور محیط داخلی ساختمان بیشتر شود و هم با تابیدن نور خورشید به منزل از گرمای آن استفاده کنند. بدین صورت این سیستم می تواند در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در انرژی نقش چشم گیری را ایفا کند.

دیوار سبز هوشمند

گیاهان زیبایی یافت می شوند که به دما و شرایط ویژه ای برای رشد احتیاج دارند با اجرای دیوار سبز می توان هر گل و گیاهی را در ساختمان پرورش داد چرا که دیوار سبز هوشمند این قابلیت را دارد دمای مناسب، رطوبت و نور مورد نیاز گیاه را فراهم آورد.

استخر هوشمند

یکی دیگر از امکانات خانه هوشمند در ارومیه استخر هوشمند است. با توجه به سرمای زیاد هوا در این منطقه افراد تمایل بیشتری دارند در آب با دمای بالایی شنا کنند. با هوشمند سازی استخر این کار به راحتی امکان پذیر بوده و کاربران می توانند از طریق گوشی دمای آب استخر را روی دمای مورد نظر خود تنظیم کنند و از شنا کردن در آن لذت ببرند.

گلخانه هوشمند و کشاورزی هوشمند

پوشش گیاهی شهر ارومیه به دلیل شرایط اقلیمی، از تنوع بالایی برخودار بوده و از فعال ترین منطقه کشاورزی استان آذربایجان غربی محسوب می شود. مناطق دشتی، پایکوهی و دره های این شهر جز مراتع مرغوب به شمار می روند. بر اساس گزارش اداره طبیعی، بیش از 40 هکتار جنگل و 200 هزار هکتار مرتع در این شهر وجود دارد.

برای بهره برداری بیشتر از این مراتع در شهر ارومیه اجرای کشاورزی هوشمند بسیار مفید و مناسب است. امروزه با گسترش جمعیت و کاهش آب و منابع نیاز به این نوع فناوری بیش از پیش احساس می شود تا کشاورزان بتوانند به نیاز افراد جامعه پاسخ دهند. سیستم آبیاری هوشمند جهت آبیاری محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

گلخانه های هوشمند نیز برای این منطقه که از نظر آب و هوایی بسیار سرد است گزینه مناسبی برای کاشت محصولات هستند. با کمک این سیستم های هوشمند تولید و کشت محصولات به صورت انبوه راحت تر و سریع تر انجام می شود.

گیاهان برای رشد نیاز به دما، آب و نور کافی دارند با هوشمند سازی می توان تمام این ملزومات را برای محصولات به میزان مورد نیاز و برنامه ریزی شده فراهم کرد. کشاورزان همچنین می توانند از راه دور با استفاده از گوشی هوشمند خود همه کارها را کنترل و نظارت کنند.

با اجرای سیستم های هوشمند عملیاتی مانند شخم زدن زمین ها و حرص کردن گیاهان به وسیله تراکتورهای هوشمند انجام می شود.

برای اجرای پروژه های هوشمند سازی در استان آذربایجان غربی می توانید به نمایندگی خانه هوشمند ایرانی زوریل در ارومیه مراجعه کنید.

شرکت ایلیا راژمان صدرا با برند زوریل طراح و مجری سیستم های هوشمند است. این شرکت چندین سال در زمینه هوشمند سازی ساختمان ها فعالیت دارد.