خانه هوشمند در قزوین

نمایندگی خانه هوشمند زوریل در شهر قزوین به مدیریت جناب مهندس هاشمی می باشد. جهت انجام پروژه های خانه هوشمند خود در قزوین می توانید با نمایندگی ما در این شهر تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات اولیه: 

مدیریت: جناب مهندس هادی هاشمی

شماره تماس: –

شماره تماس: –

آدرس: –

وب سایت: اعلام نشده

اینستاگرام : –

صنعت ساختمان در قزوین

خانه هوشمند در قزوین قابلیت های جذابی را در اختیار ساکنین در منزل قرار می دهند که می تواند راحتی و آسایش بیشتری را برای آن ها فراهم کند. همچنین آن ها می توانند خانه خود را از هزاران فاصله دور تر کنترل نمایند.

در این مقاله ابتدا توضیح مختصری در مورد شرایط اقلیمی استان قزوین و معماری قدیم ساختمان ها این منطقه داده و سپس به سراغ مفهوم ساختمان های مدرن و برخی سیستم های هوشمند در آن می رویم.

شرایط اقلیمی استان قزوین

استان قزوین در نیمه شمالی کشور و در دامنه جنوبی رشته کوه های البرز واقع شده که به دلیل ارتفاعات گوناگون و بارندگی ها جز مناطق معتدل کشور محسوب می شود.

بیشترین عامل بارندگی در این استان سیستم غربی و مدیترانه ای است.

مهمترین عواملی که آب و هوای استان قزوین را تحت تاثیر قرار می دهند توده هوای مرطوب غربی، توده هوای سرد و خشک شمالی و توده هوای گرم و خشک جنوبی که در فصل های مختلف وارد این استان شده است.

توده هوای مرطوب غربی، رطوبت دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس را وارد استان می کند و سبب بارش برف و باران در شش ماه سرد سال می شود. بنابراین منبع تامین رطوبت و بارندگی در قزوین دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است.

منشا توده هوای سرد و خشک نواحی سرد سیبری است که سبب کاهش دما می شود.

منشا توده هوای گرم و خشک جنوبی بیابان های مرکزی ایران و عربستان می باشد. این هوا بیشتر در فصل گرما هوای قزوین را تحت تاثیر قرار می دهد و سبب افزایش درجه حرارت و تبخیر می شود.

آب و هوای قزوین زمستانی سرد و تابستانی خنک دارد. که جز مناطق معتدل و کوهستانی به شمار می رود.

معماری تاریخی شهر قزوین

بناهای تاریخی قزوین دارای معماری زیبا و متناسب با اقلیم منطقه بوده اند. در این خانه ها حوض های فیروزه ای در وسط حیاط قرار داشتند و اتاق های سه دری و پنج دری  با شیشه های رنگی و گچ کاری های منحصر به فرد دور تا دور حیاط را احاطه می کردند. و ساختمان ها را با خشت و آجر می ساختند.

تصویری از سبک معماری بناهای قدیمی در قزوین را نشان می دهد.

سبک معماری نوین در استان قزوین

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی سبک معماری قدیم دچار تغییر و تحول فراوان شده و دیگر این نوع معماری ها در سطح شهر دیده نمی شود.

امروزه خانه ها را به سبکی جدید و متناسب با نیازهای ساکنین طراحی می کنند. بنابراین بر اساس این دیدگاه می توان سبک ها و ایده های متفاوتی را متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه مشاهده کنیم.

در عصر مدرن خانه ها را با کمک تجهیزات و سیستم های هوشمند به صورت هوشمندانه طراحی و ساخته می شوند. ساکنین این خانه ها می توانند انجام بسیاری از امور را به راحتی و از راه دور انجام دهند. به عنوان مثال در خانه هوشمند در قزوین می توانید همان گونه که بر روی مبل خود نشسته اید درب های ورودی و پنجره ها را باز و بسته نمایید، چراغ ها را روشن و روی میزان نور مورد نیاز خود تنظیم کنید.

در صورت هر گونه مشکلی مانند نشت گاز ساکنین را به موقع از آن با خبر سازد. بنابراین این خانه علاوه بر راحتی و امنیت، آسایش را برای افراد به ارمغان می آورد. آشنایی بیشتر با این گونه خانه ها در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

خانه هوشمند در قزوین

ساختمان های نوین با کمک سیستم های هوشمند امکانات فوق العاده ای در اختیار کاربران قرار می دهند. در این قسمت به برخی از این سیستم ها اشاره می کنیم.

تصویری از تبلت و خانه هوشمند را نشان می دهد.

سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند

با توجه به نوع آب و هوای شهر قزوین سیستم گرمایشی هوشمند یکی از ضروریات در خانه هوشمند است. از آنجا که قزوین زمستان های سردی دارد افراد می توانند برای ایجاد دمای مطلوب خود قبل از رسیدن به منزل آن را روشن کنند تا زمانی که به خانه می رسند محیط خانه گرم و از هوای درون آن لذت ببرند.

همچنین ساکنین اگر تمایل به نوشیدنی گرم دارند می توانند دستگاهی مانند قهوه ساز را با گوشی هوشمند خود در خارج از خانه روشن کنند و به محض ورود به خانه آن را میل نمایند.

سیستم پرده هوشمند

افراد در زمستان های سرد شهر قزوین تمایل بیشتری دارند که از نور و گرمای خورشید بهره مند شوند. با اجرای سیستم پرده هوشمند در خانه افراد می توانند از طریق اپلیکیشن پرده ها را جمع کنند همچنین می توان با تعریف سناریوهایی در ساعات مشخصی پرده ها به صورت خودکار جمع شوند.

سیستم درب و پنجره هوشمند

یکی دیگر از سیستم های خانه هوشمند در قزوین سیستم درب هوشمند می باشد. این سیستم این قابلیت را دارد زمانی که افراد در بستن درب و پنجره ها دچار فراموشی شوند به کاربران هشدار داده و سپس اقدام به بستن آن ها نماید. این کارایی می تواند در زمستان های سرد قزوین بسیار موثر واقع شود.

در تابستان های خنک به منظور تبادل هوای داخلی و بیرونی خانه و بهره مند شدن از هوای خنک می توان از طریق اپلیکیشن به وسیله گوشی هوشمند پنجره ها را حتی در فاصله ای دور تر باز کرد. همچنین می توان زمانی را برای آن تعیین کرد که در آن زمان پنجره ها بسته شوند. بنابراین سیستم درب و پنجره هوشمند می تواند در مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه ها نقش چشم گیری داشته باشد.

سیستم تهویه هوای هوشمند

آب و هوای قزوین تحت تاثیر توده های هوای غربی که رطوبت دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس را به این منطقه وارد می کند، بوده و این مساله سبب بارندگی و ایجاد رطوبت می شود.

برای کاهش میزان رطوبت در ساختمان از سیستم تهویه مطبوع هوشمند استفاده می شود. با تشخیص رطوبت توسط سنسورها، این سیستم فعال شده و میزان رطوبت موجود در هوا را به حد متعادل و مطلوبی می رساند. و بدین وسیله هوای با کیفیتی را برای ساکنین فراهم می کند.

همچنین این سیستم برای افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند می تواند بسیار مفید باشد زیرا با رطوبت زیاد بیماری آن ها ممکن است شدید تر شود.

علاوه بر سیستم های هوشمند که در مطالب بالا گفته شد سیستم های هوشمند دیگری مانند سیستم اعلام و اطفا حریق، امنیت و روشنایی هوشمند نیز وجود دارند که در ساختمان ها جهت هوشمند سازی پیاده سازی و اجرا می شوند.

پوشش گیاهی

تنوع اقلیمی استان و دارا بودن آب و خاک مناسب زمینه خوبی را برای کشت انواع محصولات در این استان فراهم آورده است.

استان قزوین یکی از مراکز مهم کشاورزی کشور می باشد. که به طور کلی پوشش گیاهی آن به دو دسته مراتع و جنگلی تقسیم بندی می شود. به منظور بهره برداری از این امکانات سعی شده با صنعتی کردن کشت به رونق کشاورزی منطقه بیافزایند.

در صنعت کشاورزی نیز می توان هوشمند سازی سیستم های مربوطه را اجرا و پیاده سازی کرد.

تکنولوژی کشاورزی هوشمند و گلخانه های هوشمند کمک بزرگی به صنعت کشاورزی می کنند. با این فناوری کشاورزان می توانند شرایط مطلوب (دما، نور رطوبت به میزان نیاز) را برای گیاهان فراهم کنند و آن ها به صورت برنامه ریزی شده آبیاری نمایند و از راه دور بر کشت های خود نظارت و آن ها را کنترل نمایند.

شرکت ایلیا راژمان صدرا سال هاست در زمینه هوشمند سازی ساختمان ها فعالیت دارند برای اجرای خانه هوشمند در قزوین می توانید به نمایندگان ما در استان قزوین مراجعه کنید.