خانه هوشمند در شیراز | نمایندگی خانه هوشمند ایرانی زوریل در استان فارس

نمایندگی خانه هوشمند زوریل در شهر شیراز استان فارس به مدیریت جناب مهندس خلیلی می باشد. جهت انجام پروژه های خانه هوشمند خود در شیراز می توانید با نمایندگی ما در این شهر تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات اولیه: 

مدیریت: ————————

شماره تماس: ————————–

شماره موبایل: ——————————

آدرس: ————————————

وب سایت: اعلام نشده

اینستاگرام: اعلام نشده

نمونه پروژه های زوریل در شیراز

همه 12 /BMS 0 /ibms 0 /smd 0 /zigbee 0 /zwave 0 /آبیاری هوشمند 0 /آشپزخانه هوشمند 0 /آمپلی فایر 0 /اتوماسیون فضای سبز 0 /اتوماسیون کشاورزی، گلخانه 0 /استخر هوشمند 0 /اقدامات قبل از هوشمند سازی ساختمان 0 /امنیت 0 /انرژی خورشیدی 0 /اینترنت اشیا 0 /بام سبز 0 /برد pcb 0 /برندهای هوشمندسازی 0 /پارکینگ هوشمند 0 /پردازش تصویر 0 /پرده هوشمند 0 /پکیج دیواری 0 /تابلو برق 0 /ترموستات هوشمند 0 /تهوبه هوا 0 /خانه هوشمند 0 /خانه هوشمند برای حیوانات 0 /خانه هوشمند بی سیم و سیمی 0 /خانه هوشمند بیسیم 0 /خانه هوشمند سیمی 0 /خوابگاه هوشمند 0 /درب، در 0 /دستیار صوتی 0 /دلایل هوشمند سازی ساختمان 0 /راحت آویز 0 /رخت آویز 0 /روشنایی 0 /روف گاردن 0 /زیگبی 0 /سالن آمفی تئاتر 0 /سالن کنفرانس 0 /سناریو 0 /سنسور 0 /سیستم اعلام و اطفا حریق 0 /سیستم سرمایشی هوشمند 0 /سیستم صوتی 0 /سیستم گرمایشی هوشمند 0 /شیر برقی 0 /شیراز 0 /فارس 6 /قزوین 6 /قیمت خانه هوشمند 0 /کلید هوشمند 0 /کلینیک هوشمند 0 /کنترل خانه هوشمند 0 /لوله کشی 0 /لوله کشی برق ساختمان 0 /مدرسه هوشمند 0 /مشاوره با مهندسین هوشمندسازی زوریل 0 /مشاوره هوشمند سازی 0 /معماری 0 /موتور خانه هوشمند 0 /مونتاژ برد 0 /مونتاژ برد pcb 0 /نقش خانه هوشمند در کاهش مصرف انرژی 0 /هتل هوشمند 0 /هک کردن خانه هوشمند 0 /هوشمند سازی اداری 0 /هوشمند سازی خانه های قدیمی 0 /هوشمندسازی 0 /هوشمندسازی اداری 0

صنعت ساختمان در شیراز

خانه هوشمند در شیراز از تکنولوژی های روز دنیا می باشد که در این زمینه روز به روز در حال پیشرفت است. این نوآوری مدرن به کمک یک سری تجهیزات هوشمند و به دو روش بی سیم یا با سیم صورت می گیرد.

با توجه به تغییر روند زندگی در عصر کنونی ساختار خانه های قدیمی دستخوش تغییرات شده و بسیاری از این بناها و ساختمان ها تخریب شده اند و خانه های مدرن و هوشمند به جای آن ها پا به عرصه گذاشته اند.

از مزیت های خانه هوشمند بر طرف نمودن بسیاری از سختی ها و مشکلات خانه های سنتی و قدیمی می باشد که رفاه و آسایش فراوانی را برای ساکنین خانه به ارمغان آورده است.

در این ادامه با توجه به شرایط اقلیمی، به بیان نوع معماری خانه های سنتی و خانه های هوشمند در شهر شیراز می پردازیم.

شرایط اقلیمی شهر شیراز

شهر شیراز در قسمت مرکزی استان فارس قرار گرفته و آب و هوایی گرم و خشک دارد. در طول سال میزان برف و بارندگی کم و نامنظم می باشد و حتی ممکن است تا چند مدت اصلا بارندگی صورت نگیرد. به علت نوع آب و هوا و وزش باد، میزان تبخیر و تعریق آب بیشتر از میزان بارندگی است و این خود یکی از دلایل کم آبی در مناطق گرم و خشک می باشد.

شهر شیراز تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد و خشک دارد و اختلاف دما در طول شبانه روز زیاد است.

معماری سنتی شیراز

در استان فارس بناهای تاریخی، مذهبی و فرهنگی زیادی وجود دارد که هر ساله گردشگران زیادی را جذب می کند. از آثار تاریخی و باستانی این استان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تخت جمشید
 • خانه صابر
 • حرم مطهر شاه چراغ
 • مسجد نصیر الملک
 • مسجد وکیل
 • باغ ارم
 • ارگ کریم خانه زند
 • بازار وکیل
 • دروازه قرآن
 • آرامگاه حافظ
 • آرامگاه سعدی
 • نارنجستان باغ قوام
 • سرای مشیر
 • موزه پارس
 • باغ عفیف آباد
 • خانه زینت اللک
 • باغ جهان نما
 • باغ دلگشا
 • حمام وکیل
 • آرامگاه خواجوی کرمانی
 • هفت تنان
 • مدرسه خان

بیشتر خانه های سنتی و قدیمی در شهر شیراز آجری شکل بوده و در طراحی داخلی آن ها شیشه های رنگی، درب و پنجره های چوبی، گچ کاری های ظریف مشاهده می شود.

تصویری از یک خانه قدیمی در شیراز است که درب و پنجرره های چوبی به همراه یک حیاط بزرگ دارد.

طراحی ساختمان ها در مناطقی مانند شیراز که آب و هوایی گرم خشک دارد، به صورت فشرده و نزدیک به هم در نظر گرفته شده است. زیرا در این حالت دیوارهای بیرونی ساختمان کمترین تعامل را با هوای بیرون ساختمان خواهند داشت و این خود باعث کاهش تبادل حرارتی در فضای درون ساختمان می شود.

نزدیک بودن خانه ها به یکدیگر همچنین این امکان را برای ساختمان ها فراهم ساخته تا روی یکدیگر سایه ایجاد کنند و خیلی در معرض نور خورشید قرار نگیرند.

برای ایجاد تعادل دما درون خانه علاوه بر موارد گفته شده ایوان و حیاطی بزرگ در نظر گرفته شده که درون حیاط نیز حوض و پوشش گیاهی مناسبی دیده می شود.

درب و پنجره ها در خلاف جهت معابر قرار گرفته اند تا کمترین میزان اتلاف انرژی در فضای درون خانه رخ دهد.

اصول کاربردی در طراحی خانه هوشمند در شیراز

استخر هوشمند

استفاده از استخر هوشمند در منطقه گرم و خشک به دلیل نبود رطوبت و گرمای هوا بسیار مناسب می باشد. یکی از دلایل خشکی هوا نبود دریا و یا دریاچه در نزدیکی سطح شهر می باشد. خانه هوشمند با به بکارگیری از استخر هوشمند در ساختمان به حل این مشکل پرداخته و رطوبت مناسب را برای محیط فراهم کرده است.

با استفاده از این وسیله هوشمند قادر به پاکسازی آب استخر، کلر زنی، پاکسازی فیلتر ها، نور پردازی و تشخیص میزان آب مورد نیاز برای استخر به صورت هوشمند خواهیم بود.

تصویری از یک استخر هوشمند و دست یک مرد است که تلفن همراهی در دست دارد.

دیوار سبز هوشمند

از دیگر تجهیزات خانه هوشمند در شیراز، دیوار سبز هوشمند می باشد که پوشش گیاهی مناسبی را برای محیط درون خانه و بیرون خانه فراهم می سازد. به کمک این فناوری هوشمند امکان کاشت و پرورش گیاهان مختلف وجود دارد.

علاوه بر ایجاد پوشش گیاهی، دیوار سبز هوشمند هم به عنوان عایق حرارتی و هم به عنوان عایق صوتی عمل می کند.

انرژی خورشیدی

در شهر شیراز به علت نوع آب و هوای گرم و خشکی که در منطقه حاکم است؛ در بیشتر روزهای سال نور خورشید با شدت زیادی بر زمین می تابد. این انرژی خورشیدی کاملا رایگان می باشد و در کاهش بسیاری از مصارف انرژی مانند انرژی برق و انرژی گرمایشی مفید و کاربردی است.

در خانه هوشمند در شیراز از این انرژی خدا دادی به واسطه پنل های خورشیدی استفاده می شود. تهیه آب گرم مصرفی، تولید برق، تامین انرژی گرمایشی برای تجهیزات گرمایشی و روشنایی ساختمان از جمله کاربردهای انرژی خورشیدی می باشد.

پرده هوشمند

با نصب پرده هوشمند در منازل دیگر برای باز یا بسته کردن پرده ها نیازی به انجام این عمل به صورت دستی نمی باشد؛ چرا که به کمک هوشمند سازی این عمل به صورت هوشمند انجام می شود.

با تعریف سناریوهای خانه هوشمند نیز می توان زمان مناسب برای باز و یا بسته شدن خودکار پرده ها را برنامه ریزی نمود.

سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند

با توجه به اختلاف دما در طول شبانه روز و در فصل های مختلف، استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی امری ضروری می باشد.

هوشمند سازی این تجهیزات و تعریف سناریو برای آن ها این قابلیت را به ساکنین خانه می دهد تا با برنامه ریزی و کاملا هوشمند و به دور از هر گونه کنترل دستی دمای محیط خانه را به حد ایده آل خود برسانند.

درب و پنجره هوشمند

همانطور که در بخش های گذشته بیان کردیم، در نواحی گرم و خشک پنجره ها و درب خانه در خلاف جهت معابر قرار داده می شوند تا انرژی کمتری از محیط درون خانه تلف شود.

علاوه بر این هوشمند سازی درب و پنجره ها این قابلیت را به کاربران می دهد که در صورت فراموشی، بستن درب و پنجره ها به صورت خودکار انجام شده و مانع از اتلاف هرگونه انرژی شود.

شرکت ایلیا راژمان صدرا به همراه کادری مجرب و حرفه ای در زمینه هوشمند سازی منازل و ساختمان های شما عزیزان خدمت رسانی می کند.