تصویر یک پزشک خانم در حال تنظیم و استفاده از مانیورینگ اتوماسیون هوشمند کلینیک

اتوماسیون هوشمند کلینیک و مطب پزشک چرا مهم است؟

آیا می دانید استفاده از خدمات پزشکی به شیوه ای بهتر و جدیدتر هم امکان پذیر است؟ با بکار گیری اتوماسیون هوشمند کلینیک و مطب بخش زیادی از خدمات پزشکی بصورت خودکار و راحت انجام می شود. مهم تر از همه امروزه با انتشار و همه گیری ویروس کرونا بهتر است بسیاری از کارها مانند رزرو نوبت، بصورت انلاین و غیر حضوری و از طریق سیستم های هوشمندسازی مراکز درمانی انجام گیرد.

کلینیکی را تصور کنید که بدون نیاز به حضور فیزیکی می توانید در آن نوبت پزشکی دریافت کنید، و قبل از اینکه روز نوبت شما فرا برسد تاریخ و ساعت ملاقات با پزشک معالج را به شما یادآوری کند. حالا روز موعود فرا رسیده و شما باید به دیدار پزشک معالج بروید. شما وارد فضای آرام کلینیک می شوید و همزمان هنگام ورود چراغ ها روشن می شود و روی نیمکت انتظار می نشینید.

با کمک نرم افزار نصب شده در تلفن همراهتان از تعداد نفرات قبل و بعد از خود اطلاع دارید و انگار تمام این مراحل به گونه ای طراحی شده که همه چیز در خدمت شماست. نه وقت شما به هدر می رود نه حق شما ضایع می شود و در این مدت که در صف انتظار نشسته اید حتی اگر برایتان مقدور باشد می توانید کمی از این فرصت برای مطالعه استفاده کنید و اخبار روز را در گوشی خود دنبال کنید. تمام این تصورات تنها بخش کوچکی از فضای یک کلینیک هوشمند است که در واقعیت امکان پذیر بوده و انگار تمام تجهیزات و امکانات برای خدمت رسانی به شخص شما آماده اند. 

بعنوان مثال بیماران از تعداد نفرات در صف مطلع می شوند و جواب آزمایش آنها بدون نیاز به مراجعه در مطب بر روی تلفن همراه آنها قابل مشاهده است و سایر خدمات مانند نوبت دهی، صدا زدن بیمار برای ویزیت به آسانی و با استفاده از اتوماسیون هوشمند کلینیک و تنها با چند در دسترس است. اینگونه خدمات با بیماران و در کلینیک باعث می شود بسیاری از امور پزشکی بصورت خودکار انجام گیرد.

ساده سازی کارها با اتوماسیون هوشمند کلینیک:

با هوشمندسازی مطب و کلینیک، دیگر انجام کارها زمانبر نیست، درصد خطای انسانی و کاغذ بازی کمتر می شود. بنابراین کلینیک هوشمند نسبت به کلینیکی که مجهز به هوشمندسازی نیست دارای مزیت‌هایی است که بهره وری و کارایی خدمات پزشکی را بیشتر می کند.

سرعت روند تکنولوژی و تغییرات نابهنگام مانند ویروس کرونا بسیاری از کسب و کار ها را مختل کرده و نیاز به آنلاین شدن کسب و کارها بیشتر به چشم آمده است. بنابراین می بینیم که این تغییرات به گونه‌ای است که حتی اگر پزشکان کسب و کار خود را آنلاین نکنند و مایل به نصب اتوماسیون هوشمند در کلینیک و مطب خود نباشند، دچار زیان های مالی شده و خواه ناخواه در آینده‌ای نه چندان دور ملزم به اجرای آن خواهند شد. 

 مجهز کردن کلینیک به اتوماسیون هوشمند نیاز به مجریان متخصص دارد که در اجرای آن باید تمامی موارد ایمنی رعایت کنند. شرکت ایلیا راژمان صدرا در زمینه نصب سیستم‌های هوشمند سال هاست فعالیت می کند. فعالیت این شرکت محدود به مکان خاصی نیست و در تمام نقاط ایران قابل اجرا است یعنی شما درهر جای ایران که ساکن باشید می توانید برای هوشمند سازی ساختمان و کلینیک خود با این شرکت تماس بگیرید.

 

تصویرنمایانگر یک پزشک مردی که با رضایت کامل از سیستم هوشمند سازی در مطب خود بیماران را از راه دور کنترل می کند.

تجهیزات هوشمند به کار رفته در اتوماسیون هوشمند کلینیک:

هوشمند سازی مراکز درمانی بهره وری و کیفیت خدمات پزشکی را بسیار بالا می برد. راه اندازی این سیستم با کمک یک سری نرم افزار و سخت افزار صورت می گیرد. این نرم افزار ها قابل نصب بر روی موبایل و تبلت و کامپیوتر بوده و با کمک پروتکل هایی به سخت افزار ها مرتبط می شوند. حال شما را با نمونه هایی از هوشمندسازی تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی آشنا می کنیم.

نرم افزار در اتوماسیون هوشمند کلینیک:

نرم افزاری که برای هوشمندسازی مراکز درمانی استفاده می شود می تواند با استفاده از سلیقه پزشک و مهندسین برنامه نویسی طراحی شود. این برنامه قابل نصب بر روی موبایل و تبلت است. در کلینیک هوشمند، با نصب دوربین های مدار بسته پزشک می تواند با استفاده از نرم افزارهای نصب شده در تلفن همراه خود از طریق اینترنت هر لحظه تصاویری زنده از کلینیک و مطب دریافت کند.

هر کاربر برای ورود به فضای این نرم افزار باید رمز عبور داشته باشد. تمامی اطلاعات شخصی بیمار در پنل کاربری او ذخیره می شود. دسترسی به این اطلاعات تنها توسط پزشک معالج امکان پذیر است و هیچ بیماری نمی تواند اطلاعات شخصی افراد دیگر را ببیند. نرم افزار هوشمندسازی مراکز درمانی کاربرد های زیاد و مهمی دارد که تنها به چند مورد از آن ها در زیر اشاره می کنیم:

لیست انتظار هوشمند:

در این بخش از نرم افزار، بیمار می تواند نسبت به تعداد بیماران قبل و بعد از خود در صف اطلاع داشته باشد و جایگاه خود را در صف نوبت ببیند که این  باعث می شود وقت بیمار به هدر نرود. 

رزرو نوبت هوشمند:

این بخش امتیازات زیادی دارد به ویژه برای بیمارانی که در موقعیت های جغرافیایی متفاوتی زندگی می کنند و نمی توانند بصورت حصوری نوبت رزرو کنند. همچنان بیمارانی که در مرکز درمانی حضور دارند، می توانند برای روز های آتی نوبت رزرو کنند. پس از رزرو نوبت یکی دو روز قبل از رسیدن به روز موعود، یک پیامک حاوی متن یادآوری به بیمار ارسال شده و  مانع از فراموشی تاریخ نوبت توسط بیمار می شود.

امکان مکالمه بیمار با پزشک:

در این قسمت از نرم افزار کاربر و بیمار به راحتی می توانند با پزشک ارتباط برقرار کنند و تمهیدات لازم را در نظر بگیرد. با استفاده ار این بخش نرم افزار بیمار می تواند بصورت آنلاین با پزشک ارتباط برقرار کند و بسیاری از سؤالات خود را از او بپرسد. این ارتباط بصورت مستقیم و دو طرفه انجام می گیرد و بسیاری از ابهامات بیمار در مورد شیوه مصرف دارو، مدت زمان درمان و تاریخ مراجعات بعدی از بین می رود.

امنیت کاربران عضو نرم‌افزار:

هر جایی که پای اطلاعات شخصی در میان باشد امنیت یک امر ضروری تلقی می‌شود. اگر پزشکی اقدام به اتوماسیون هوشمند کلینیک خود کند، می تواند اطلاعات شخصی تمامی بیماران را بطور کامل ذخیره کند. این اطلاعات قابل تغییر نیست و هیچ شخصی بجز پزشک نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد. حفظ این اطلاعات و امانت داری بعنوان یک مزیت محسوب شده و موجب بالا رفتن اعتبار کاری پزشک خواهد شد.

امکان پشتیبانی مداوم توسط نرم‌افزار:

یکی دیگر از مزیت‌های هوشمندسازی مراکز درمانی امکان پشتیبانی مداوم توسط نرم‌ افزار است. بدین معنا که اگر بصورت احتمالی اطلاعات بیمار در سیستم حذف شد، امکان بازیابی این اطلاعات وجود دارد. بنابراین با اطمینان بیشتری می‌توان به ادامه روند خدمات پزشکی پرداخت.

 

تصویر یک پزشک مرد در حال استفاده از نرم افزار  هوشمندسازی مراکز درمانی و کنترل بیماران از راه دور با استفاده از تبلت

تا اینجا درمورد بستر داخلی و امتیازات داشتن یک نرم‌افزار هوشمند کلینیک توضیحاتی دادیم، اما فرایند اتوماسیون هوشمند کلینیک تنها به این مقوله ختم نمی‌شود بلکه سخت‌ افزار‌هایی هم مورد نیاز است که به ترتیب درمورد آن‌ها بحث می‌کنیم.

سخت افزارها در اتوماسیون هوشمند کلینیک:

سیستم روشنایی مطب:

همیشه فضای مطب به دلیل حساسیت جسمی و روحی بیماران باید دارای یک اتمسفر آرام و مطلوبی باشد. بنابراین میزان نور و صدا در این محیط  باید به گونه ای تنظیم شود که آرامش بیماران بهم نریزد. در واقع سیستم روشنایی در اتوماسیون هوشمند کلینیک به گونه ای قابل تنظیم است که در هر بخش از کلینیک می توان میزان نور متفاوتی را برای اتاق تنظیم کرد. اگر نور اتاق بیمار کم شده باشد چراغ ها روشن شده و پرده ها به صورت اتوماتیک کنار زده می شود و برای نور زیاد عکس این حالت اتفاق می افتد.

با ورود و خروج بیمار به مطب و کلینیک چراغ ها روشن و خاموش می شود. کاربرد دیگر سیستم روشنایی در کلینیک هوشمند تنظیم نور اتاق عمل است. فضای اتاق عمل به دلیل عملیات حساسی  که در آن انجام می شود باید دارای نور کافی و مطابق با نیاز پزشگ باشد، با کمک هوشمند سازی می توان چراغ های اتاق عمل را به نحوی تنظیم کرد که جراحی و خدمات درمانی توسط پزشک با کیفیت بهتری انجام گیرد. 

سیستم گویا در اتوماسیون هوشمند کلینیک:

با استفاده از این بخش می توان اسم بیمار را در وقت نوبت بطور اتوماتیک صدا زد. بنابراین پیج کردن بیمار بصورت کاملاً اتومایتک و بدون نیاز به دخالت کارکنان انجام می گیرد. این امر باعث ذخیره و صرفه جویی در مصرف وقت و انرژی کارکنان و بیماران می شود.

تعیین ساعت کاری و مشخصات متصدی مربوطه:

با کمک اتوماسیون هوشمند کلینیک می توان متصدی مربوط به هر بخش و شیفت کاری آنها را با جزئیات تعیین کرد و در معرض دید تمام کاربران قرار داد، این کار باعث می شود کارکنان کلینیک با نظم بیشتری در محل کار خود حاضر شوند و از هرج و مرج های محیط کاری جلوگیری شود.

سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند:

سیستم سرمایشی و گرمایشی هوشمند این امکان را فراهم می کند که دمای هر محیط، بسته به موقعیتی که دارند از راه دور به صورت خودکار تنظیم شوند. در کلینیک با توجه به اینکه هر بخش مربوط به نوع خاصی از بیماران است، بنابراین هر کدام از این بیماران باید در دمای متفاوتی تحت مراقبت قرار گیرند. با استفاده از هوشمندسازی کلینیک می توان دمای هر اتاق را مطابق با نیاز بیمار بطور متفاوت تنظیم کرد. این روش منجر به درمان سریع تر بیمار شده و کیفیت خدمات پزشکی را بالاتر می برد.

با استفاده از سیستم گرمایشی و سرمایسی در مطب هوشمند می توان دمای مطلوب اتاق را تعریف کنیم. در صورتیکه دمای اتاق تغییر کند ترموستات ها آن را به حالت مطلوب برمی گردانند. بعنوان مثال اگر میزان دمای استاندارد برای محیط اتاق ۲۱ درجه سانتی گراد در نظر گرفته شده باشد ولی در حال حاضر دمای اتاق ۲۵ درجه باشد؛ سنسور‌ها این میزان گرمای اضافی را تشخیص داده و با کمک ترموستات دما را به ۲۱ درجه سانتی گراد باز می گردانند. این عملیات برای حالت عکس هم صدق می‌کند.

تهویه هوا با کمک سیستم هوشمندسازی مراکز درمانی:

همانطور که می‌دانید در کلینیک و مطب پزشک رعایت نظافت و بهداشت بسیار مهم است و محیط مطب باید به گونه ای مزاقبت شود که عاری از میکروب و ویروس باشد. از کف کلینک و در و دیوار ها گرفته تا هوای درون ساختمان کلینیک باید تمیز باشد و یکی از راه های اصلی برای داشتن هوای مطلوب در کلینیک نصب سیستم تهویه هوا است. از آنجایی که هوای مطب با حضور بیماران ممکن است آلوده به ویروس شود، بنابراین هوای آن باید دائما تسویه شود که این کار با نصب سیستم تهویه هوا امکان پذیر است.

فضای آرام، تمیز، و خوشبو از ویژگی‌های بارز یک مطب خوب است. علاوه بر این هر بخش از کلینیک شرایط خاص خود را دارد، بعنوان مثال در سرویس بهداشتی باید هوا به سرعت تهویه و خوشبو کننده بصورت اتوماتیک بعد از خروج فرد پخش شود. همچنین در اتاق عمل به دلیل حساسیت بیماری که تحت عمل جراحی قرار می گیرد باید هوای اتاق مرتب تهویه شود و اکسیژن به مقدار کافی در دسترس قرار بگیرد. تمام این موارد با هوشمندسازی مطب بصورت خودکار انجام می شود.

ضدعفونی کننده هوشمند دست:

با توجه به محیط آلوده مراکز درمانی، جهت جلوگیری از آلودگی دست ها، باید از محلول های ضدعفونی کننده استفاده کرد. دستگاه ضدعفونی کننده هوشمند دست با استفاده از سنسورهایی که در آن تعبیه شده است، این قابلیت را دارد که بدون نیاز به لمس دستگاه، دستان خود را با آوردن در مقابل قسمت مشخص شده ضدعفونی کرد. در شرایط کنونی و همه گیر شدن ویروس کرونا یکی از مواردی مهم جهت پیشگیری از شیوع این بیماری است.

از دیگر تجهیزات هوشمند به کار رفته در مراکز درمانی و بیمارستان ها:

  1. کنترل هوشمند تخت های خالی در هر بخش
  2. کنترل هوشمند موتور خانه ها
  3. سیستم مدیریت ذخیره انرزی
  4. و غیره
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *