تصاویری از سالن نشیمن یک منزل دارای سیستم کنترل مرکزی که در آن یک مبل سبز زیبا و یک تابلوئ نقاشی دیده می شود

سیستم کنترل مرکزی هوشمند خانه دقیقا همانند مغز در بدن انسان است.

سیستم کنترل مرکزی هوشمند یا دستگاه کنترل مرکزی خانه هوشمند یک محصول و فرآورده الکتروکامپیوتری است که وظیفه فکر کردن در خانه هوشمند را بر عهده می گیرد.

فرقی نمی کند که شما از خانه هوشمند ایرانی استفاده می کنید یا خارجی؛ اگر می خواهید منزلی تمام هوشمند با امکانات بی نظیر داشته باشید یکی از اولویت ها قطعا برد پردازشی هوشمند است.

سیستم کنترل مرکزی وظیفه پردازش اطلاعات کامل خانه را بر عهده دارد. تمام اطلاعات بدست آمده از درون و بیرون خانه توسط دوربین های پردازش تصویر و سنسور ها بدون کم و کاست و یا حتی فیلترینگ جهت پردازش به برد پردازش مرکزی منتقل می شود.

به عنوان مثال فرض کنیم می خواهیم درب منزل را همانند سیستم امنیتی تصویری گوشی های آیفون یا همان فیس تایم – facetime – از طریق بررسی چهره باز کنید.

سیستم پردازش مرکزی اطلاعات را از دوربین درب منزل دریافت کرده و با پردازش هوشمند تصویر پس از تشخیص صلاحیت ورود و در صورتی که صاحب خانه باشید و یا مجوز ورود به منزل داشته باشید اجازه ورود را به درب منزل صادر کرده و شما می توانید وارد خانه شوید و در غیر اینصورت درب خانه برای شما باز نمی شود.

دقیقا در سیستم کنترل مرکزی خانه هوشمند چه اتفاقی می افتد؟

اگر بخواهیم به طور دقیق توضیح دهیم سیستم کنترل مرکزی دقیقا معماری خانه هوشمند را بر عهده دارد. تمام اطلاعات ورودی خانه هوشمند شامل کلید هوشمند، سنسور گاز، سنسور دود، سنسور حضور افراد و دیگر سنسور های موجود مستقیما و بدون تغییر به سیستم کنترل مرکزی منتقل می شود.

اگر به کنترل خانه هوشمند علاقه مند هستید پیشنهاد می کنم بخوانید:

کنترل خانه هوشمند از رویا تا واقعیت

سیستم کنترل مرکزی پس از دریافت تمام این اطلاعات که به صورت لحظه ای به سیستم منتقل می شود نسبت به پردازی این اطلاعات اقدام می کند. برای مثال در صورتی که سنسور حضور افراد اطلاعاتی نسبت به تشخیص فردی در منزل را برای سیستم کنترل مرکزی ارسال کند، برد پردازشی بعد از بررسی اطلاعات دستوری همانند روشن کردن یک چراغ در منزل را صادر می کند.

دستور صادر شده به سیستم های فرمان پذیر جهت اجرا منتقل شده و مثلا چراغ تا زمان دریافت دستور جدید دیگری روشن یا خاموش می شود.

مزیت های برد پردازشی خانه هوشمند چیست؟

یکی از مزیت های سیستم کنترل مرکزی دریافت آپدیت های نرم افزاری مداوم است که البته این مورد به شدت به شرکت و تیم فنی شرکتی مرتبط است که شما محصول را تهیه کرده اید.

به عنوان مثال شرکت ایلیا راژمان که تولید کننده و مالک برند خانه هوشمند زوریل است، نرم افزار هایی را برای برد پردازش خورد طراحی کرده است که این نرم افزار را سیستم عامل خانه هوشمند زوریل یا zos می نامند و این سیستم عامل هر 4 ماه یک بار آپدیت شده و باگ های مربوط به نرم افزار رفع و امکانات جدید دیگری به آن اضافه می نماید.

نرم افزار سیستم کنترل مرکزی در واقع راه صحبت شما با خانه هوشمند هستند. این سیستم امکان تعریف بخش ها، سنسورها، اکانت کاربری و سناریو ها را دارد. از دیگر مزیت های این روش توانایی مشخص کردن سطح دسترسی هر کاربر را است.

  • بروز رسانی نرم افزار
  • توسعه ماژول ها ی لازم و دریافت ماژول های جدید
  • سناریو سازی
  • مانیتورینگ کامل خانه و اماکن
  • تعریف تمامی بخش ها
  • تعریف اکانت کاربری برای اجازه اتصال از طریق نرم افزارها
  • تعیین سطح دسترسی کابران به بخش های مختلف
  • ارتقای مداوم نرم افزار و افزوده شدن امکانات جدید متناسب با نیازها
  • ارسال SMS
  • کنترل از راه دور و هر نفطه از دنیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *