لامپ های ال ای دی با قابلیت بازدهی بسیار بالاتر نسب به لامپ های فلورسنت و یا تنگستن در دنیای امروز بسیار کارا می باشد . بازدهی ۹۰ درصدی تبدیل انرژی به نور را می توان برترین مزیت این لامپ ها داسنت که در حجم کوچک می تواند حجم گسترده ای از روشنایی را تولید نماید. دیمر کردن لامپ یکی از روش های کنترل نور و شدت و میزان آن می باشد که در طراحی داخلی و یا استفاده در سالن های آمفی تاتر و سینما بسیار کارا می باشد.

دیگر قابلیت منحصر به فرد این لامپ ها این می باشد که به دلیل سایز کوچک قابلیت شکل دهی و ساخت چراغ های متفاوت تر از قبل را به سازندگان می دهد . لامپ های ال ای دی دارای دو نوغ معروف به نام های smd و cob می باشد که هر کدام مزیت های خاص خود را دارند .

لامپ های اس ام دی از لحاظ خیرگی به دلیل استفاده از پوشش های غیر شفاف برای پخش نمودن نور باعث پخش بهتر نور و عدم تمرکز نور در یک نقطه و خیرگی کمتر می شود . در بسیاری از سایت ها نوشته است که smd خیرگی بیشتری نسبت به cob دارد و این در زمانی است که smd درون کاورهای خود نباشد اما بعد از قرار گرفتن در کاورهای خود قضیه برعکس می شود .

cob ها نیز به دلیل استفاده از ۹ دیود نوری با یک ورودی و خروجی باعث شده همان مقدار نور در سطح بیشتری پخش شده و خیرگی آن کمتر شود و البته زمانی که با smd هایی که در کاور هست مقایسه کنیم در ا نظر پخش نو خیرگی قائله را به smd ها می بازد .

ما نیز در خانه هوشمند از لامپ های ال ای دی در نوع های مختلف متناسب با نیاز خود استفاده می کنیم . یکی از قابلیت های خوب این لامپ ها در خانه هوشمند قابلیت دیم شدن آنها می باشد . در خانه هوشمند زوریل با استفاده از نوع ال ای دی های بدون ترانس سر خود قادر می باشیم آن ها را دیم نماییم .

 

شاید مطالب زیر برای شما مقید باشد :

راه حل های روشنایی در خانه هوشمند