تصویر دو مرد در حال مشاوره هوشمندسازی ساختمانندسازی

مشاوره هوشمندسازی ساختمان در زوریل

مشاوره هوشمندسازی ساختمان قطعا مهمترین بخش کار در انجام فرآیند خانه هوشمند است. در دنیای کنونی انسان آنقدر فرصت های گوناگون پیدا کرده است که، برای جلوگیری از سردرگمی و اتخاذ تصمیم مناسب به سمت مشورت کردن می رود. هر اقدامی در جهان نیاز به تصمیم گیری دارد و هنگامی که یک تصمیمی با مشورت اتخاذ شود، نتایج مفیدتر و معقولانه تری خواهد داشت.

از آنجایی که هوشمندسازی ساختمان یک کار پیچیده و سخت است، در نتیجه برای انجام چنین تصمیم سخت و مهمی شما نیاز به مشاوره دارید. مشورت کردن یک امر ضروری در همه بخش های زندگی است.

در واقع برای تحلیل نیازهای مشتری و قابلیت پیاده سازی سیستم هوشمند نیاز به مشاوره با متخصصین در این حوزه دارید. مشاوره در زمینه هوشمندسازی ساختمان به دلیل حساسیت زیاد یک کار زمانبر است.

شرکت ایلیا راژمان صدرا در شیراز با ارائه خدمات مشاوره هوشمندسازی ساختمان قبل از نصب، حین نصب و حتی بعد از نصب این نگرانی ناشی از نحوه عملکرد سیستم هوشمند ساختمان را از دوش افراد برداشته است.

بنابراین شما می توانید در صورت داشتن ابهامات برای تصمیم گیری خانه هوشمند با مشاوران مجرب و حرفه ای این شرکت به شماره ای که در انتها ذکر شده است تماس حاصل فرمایید.

تصویر گردهمایی چند مرد در حال مشاوره هوشمندسازی ساختمان هستند.

بطور معمول هنگام نصب سیستم خانه هوشمند بین ساکنین ساختمان و مشاوران اجرای پروژه مشورتی صورت می گیرد. مشاوران باید به گونه ای به افراد مشاوره بدهند که نحوه عملکرد سیستم هوشمند در خانه کاملاً برای آنها قابل فهم بوده و از مزایای آن مطلع شوند.

در این بین یک سری سؤالات مطرح می شود که شما باید در نظر بگیرید و با مشاوره گرفتن پاسخ مناسبی برای آنها پیدا کنید. زیرا مشاوران هر چه خواسته شما را شفاف تر بشنوند، خدماتی که ارائه می دهند با نیازتان مطابقت بیشتری دارد.

بعد از مطرح شدن این سؤالات و یافتن پاسخ مناسب تصمیم نهایی برای نحوه اجرای سیستم خانه هوشمند اتخاذ می شود.

هدف شما از انجام هوشمندسازی و مشاوره هوشمندسازی ساختمان چیست؟

در واقع این بخش همان چرایی انجام کار است و یکی از اساسی ترین پرسش هایی است که، شالوده اصلی پروژه هوشمندسازی را در برمی گیرد. مسلماً افرادی که قصد مجهز کردن ساختمان خود به سیستم هوشمند را دارند، اهداف متفاوتی دارند.

این اهداف می تواند برای امورتجاری، اداری، فروش و شخصی باشد. فردی که یک ساختمان برای فروش می سازد اولویت های متفاوتی نسبت به کسی که ساختمان شخصی می سازد، دارد.

این موضوع در مورد ساختمان تجاری و اداری هم صدق می کند و فردی که می خواهد ساختمان شخصی خود را مجهز به سیستم هوشمند کند، بطور قطع کیفیت را ارجح بر قیمت در نظر می گیرد زیرا خود شخص می خواهد در ساختمان زندگی کند و هدف از آن فروش یا اجاره نیست. بنابراین در نظر گرفتن این سؤال چالشی برای مهندسین پروژه بسیار حیاتی است.

قیمت تقریبی انجام پروژه را در مشاوره هوشمندسازی ساختمان از مشاوران بپرسید؟

قیمت تجهیزات هوشمندسازی باید به اندازه ای باشد که بهای تمام شده ساختمان را بیش از حد بالا نبرد، بنابراین دامنه و قدرت خرید خودتان را نسبت به قیمت تجهیزات هوشمند درنظر بگیرید سپس اقدام به خرید نمایید.

قیمت تجهیزات و انجام پروژه باید به نحوی باشد که شما دچار زیان نشوید. اگر شما قصد اجاره یا فروش ساختمان را دارید هنگام ارزیابی قیمت سیستم هوشمند باید مواردی مانند، ارزش افزوده، ظاهر محصولات (کلید،و غیره)، امکانات خانه هوشمند، کیفیت محصول، نحوه سیم کشی و گارانتی محصول را حتماً در نظر بگیرید. بنابراین هنگام مشاوره هوشمندسازی ساختمان، به این نکته توجه داشته باشید.

نوع پروژه چیست و در چه مرحله ای قرار دارد؟

همانطور که اشاره کردیم، هنگام مشاوره هوشمند سازی ساختمان نوع ساختمان در انتخاب شیوه هوشمند سازی بسیار اهمیت دارد و حتماً باید بدانیم که ساختمان مدنظر در کدام مرحله از ساخت است.

آیا ساختمان در حال ساخت و نیمه تمام است و آیا بافت آن قدیمی است و یا قصد بازسازی دارند؟ نوع ساختمان لوکس یا قدیمی است؟ ساختمان مناسب بخش تجاری، اداری یا مسکونی است؟ تمامی این سؤالات باید با دقت و ریزبینانه در نظر گرفته شود تا مراحل هوشمند سازی ساختمان با کیفیت بسیار مناسبی اجرا شود.

در مشاوره هوشمند سازی ساختمان عنوان کنید که نوع سیستم سرمایشی و گرمایشی مدنظرتان کدام است؟

سیستم سرمایش و گرمایش انواع مختلفی دارد، این موارد شامل فن کوئل، داکت اسپیلت،اسپیلت یونیت، گرمایش از کف، VRF و کولر آبی است. با توجه به موارد ذکر شده متوجه می شویم که نه تنها تنوع سیستم گرمایش و سرمایش زیاد است، بلکه نحوه اجرای هر کدام از این سیستم ها با یکدیگر متفاوت است و شیوه اجرای آن نیاز به دانش و آگاهی دارد. بنابراین قبل از انجام پروژه باید این بخش مورد مشورت قرار گیرد تا تمهیدات لازم برای آن در نظر گرفته شود.

تصویر گردهمایی چند مرد در حال مشاوره هوشمندسازی ساختمان هستند.

 

 آیا محدودیت سیم کشی را در نظر می گیرید؟

برای این بخش مواردی در نظر گرفته می شود مانند اینکه ممکن است نتوان در سیم کشی برق تغییراتی ایجاد کرد و یا اگر امکان تغییر در سیم کشی وجود داشته باشد به چه نحوی باید صورت گیرد؟

بجز این هنگام پیاده سازی سیستم هوشمند ساختمان می توان با سیم یا بی سیم پروژه هوشمند سازی را اجرا کرد که برای طراحی به روش بی سیم نیاز به تغییر در سیم کشی برق ساختمان نیست و هنگام طراحی به روش باسیم نیاز به تغییر اساسی در سیم کشی برق وجود دارد.

بنابراین در نظر داشته باشید که هنگام مشاوره هوشمندسازی ساختمان درمورد محدودیت سیم کشی اطلاعات کافی بدست آورید، زیرا تصمیم گیرنده نهایی شما هستید و باید بدانید تغییراتی که قرار است در سیم کشی محل سکونت تان رخ می دهد چگونه است؟

هنگام پیاده سازی ساختمان، باید مواردی مانند سلیقه و خواسته شما، نحوه سفارشی سازی و  نحوه باز و بسته شدن در ها و سیستم های الکترونیکی و دیگر نکات مهم مورد نظر خودتان را بصورت جزئی مطرح کنید زیرا هر چه جزئیات کار بیشتر گفته شده باشد در نهایت شما راضی تر خواهید بود.

فردی که تصمیم به مجهز کردن ساختمان خود به سیستم هوشمند گرفته است معمولاً تا حدی از سیستم هوشمند ساختمان اطلاعاتی دارد، اما این اطلاعات دقیق و مفید نیست در حالیکه مشاوران در این زمینه تخصص و تبحر دارند.

اطلاعاتی مانند سایز لوله برق کشی، نحوه سیم کشی، نوع سیم کاربردی، محل تابلو هوشمند، تعداد سرخط های مهم برای هر فضا، نوع و نحوه کنترل هوشمند، انتخاب محل نصب پنل لمسی هوشمند، دسترسی به ضوابط، آیین نامه ها، استاندارد های تعریف شده و کیفیت تجهیزات هوشمند مواردی هستند که یک مشاور هوشمندسازی ساختمان بر آنها مسلط است.

مشاوران سیستم هوشمند ساختمان از آخرین دستاورد ها و استاندارد ها در حوزه هوشمندسازی اطلاعات به روز و مفیدی دارند که با مشورت گرفتن از آنها در زمینه هوشمندسازی ساختمان، شما چندگام جلوتر می روید چرا که تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است و تطبیق دادن خود با این تغییرات منجر به بهره برداری از جدید ترین روش های ارائه شده می شود.