قیمت خانه هوشمند چگونه برآورد می شود؟ و آیا هوشمند سازی بر قیمت خانه اثر می گذارد؟

,
تصویری از ماشین حساب، ماکت ساختمان و تعدادی تراول را نشان می دهد که برای تخمین قیمت خانه هوشمند استفاده می شود.

قیمت خانه هوشمند و عوامل موثر بر آن

قیمت خانه هوشمند بر اساس یک سری معیار تعیین می شود که برای خرید خانه هوشمند حائز اهمیت می باشند. در این مقاله عوامل موثر بر ارزش ساختمان و تاثیر هوشمند سازی بر قیمت خانه می پردازیم.

عوامل زیادی بر قیمت یک خانه موثر است که از جمله می توان به موقعیت ملک، قیمت مصالح، دستمزد نیروی انسانی، هزینه خدمات شهرداری و نظام مهندسی اشاره کرد.

یکی دیگر از فاکتورهایی که بر ارزش افزوده ساختمان موثر است هوشمند سازی ساختمان می باشد.
هوشمند سازی ساختمان علاوه بر اینکه جلوه ی زیبا و لوکسی به خانه می بخشد به دلیل مزایا و ویژگی های منحصر به فردش باعث شده قیمت خانه هوشمند نسبت به قیمت ساختمان معمولی بیشتر شود. در زیر به بیان برخی از آپشن ها و مزایای آن می پردازیم.

مزایای هوشمند سازی ساختمان

افزایش امنیت ساختمان

موضوع امنیت یکی از مسائل مهم در ساخت و ساز ساختمان ها بوده که توجه به آن از اهمیت ویژه ای برخور دار است.
درب هوشمند یکی از تجهیزاتی است که برای ایجاد امنیت در ساختمان استفاده می شود و قادر است درب را برای افراد خاصی باز کند و اجازه ورود به آن ها را بدهد.

افراد منزل می توانند با کارت هوشمند، رمز عبور، اثر انگشت و یا تشخیص چهره درب منزل خود را باز کنند. همچنین کنترل بر ورود و خروج افراد به وسیله تبلت و تلفن همراه امکان پذیر می باشد.

همچنین سنسورهای دود و گاز در خانه می تواند نشتی گاز را تشخیص دهد و از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری نماید.

بهینه سازی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها

یکی از مزیت های خانه هوشمند کاهش مصرف انرژی است که می تواند مبلغ پرداخت قبض ها را به شدت کاهش دهد.
با یکبار هزینه کردن برای خرید و نصب تجهیزات هوشمند می توانید در طولانی مدت با کاهش هزینه های زندگی مواجه شوید.

به عنوان مثال سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوشمند در ساختمان می تواند به طور خودکار با توجه به شرایط محیطی خاموش و یا روشن شود. زمانی که دمای محیط به میزان تعیین شده برسد و یا اینکه افراد از منزل خارج شوند این سیستم به طور اتوماتیک خاموش می شود و بدین گونه از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند. در نتیجه باعث کاهش هزینه قبوض می شود.

راحت و آسان شدن انجام کارها و مدیریت آن ها

تسهیل در انجام کارها و مدیریت آن ها در خانه هوشمند یکی دیگر از دلایلی که باعث شده قیمت این گونه خانه ها افزایش یابد، می باشد.

امروزه به دلیل مشغله زیاد افراد نیاز به سیستمی که بتواند بر کارها در خانه نظارت داشته باشد بیش از پیش احساس می شود.

با رشد و پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر می توان بسیاری از امور خانه را از طریق اپلیکیشن و به وسیله لپ تاپ، تبلت و گوشی هوشمند و در فاصله ای دور تر انجام داد؛ همچنین با تعریف سناریوهایی بسیاری از کارها می توانند به صورت خودکار انجام شوند.

بر این اساس ساکنین می توانند به راحتی و بدون نیاز به حضور فیزیکی با تجهیزات هوشمند کار کنند و از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری نمایند.

جلوگیری از به هدر رفت زمان افراد

برخی از افراد به دلیل نداشتن وقت کافی بعضی از کارهای خود را به فرد دیگری می سپارند تا به این صورت بتوانند وقت بیشتری داشته باشند تا آن را صرف کارهای مهم تری کنند. بنابراین سپردن برخی از کارهای منزل به یک سیستم هوشمند باعث می شود تا حدود زیادی در وقت و انرژی صرفه جویی شود.

در نتیجه هوشمند سازی ساختمان برای افرادی که مشغله کاری زیادی دارند و نمی توانند برخی از کارهای خانه را مدیریت کنند بسیار کارا و مفید می باشد.

فروش آسان و راحت خانه های هوشمند

به دلیل امکانات و مزایای ویژه ای که ساختمان های هوشمند دارند به راحتی این گونه خانه ها مورد استقبال افراد قرار می گیرد.

قیمت تجهیزات هوشمند تقریبا بالا بوده و افراد برای هوشمند سازی باید مبلغ نسبتا زیادی را پرداخت نمایند. در زمان فروش خانه هوشمند خود چند برابر پولی که هزینه کرده اید به شما باز می گردد بنابراین این کار به منزله یک سرمایه گذاری مطمئن و راحت محسوب می شود.

تا اینجا با برخی از مزایای خانه هوشمند آشنا شدیم و متوجه شدیم چرا این گونه خانه ها توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

حال ممکن است سوال هایی مانند قیمت هوشمند سازی ساختمان چگونه محاسبه می شود؟ چه عواملی در محاسبه قیمت تاثیر گذار است؟ برایتان پیش آمده باشد برای رسیدن به جواب این گونه پرسش ها به شما توصیه می کنیم تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر قیمت خانه هوشمند

هزینه اجرا هوشمند سازی برای یک ساختمان به فاکتورهایی مانند نوع تجهیزات مورد استفاده، متراژ ساختمان، قدمت ساخت خانه، نیاز و سلیقه مشتری، برند محصولات بستگی دارد.

قدمت ساخت

قیمت خانه هوشمند بر اساس قدمت ساخت تخمین زده می شود. سه دسته از ساختمان ها وجود دارند که عبارتند از ساختمان های قدیمی، خانه های در حال ساخت و نوساز.

برای هوشمند کردن ساختمان بهترین زمان موقعی است که ساختمان در حال ساخت باشد. زیرا سیم کشی در این شرایط راحت تر انجام می شود و همچنین معمار می تواند بهترین مکان را برای تعبیه تجهیزات هوشمند مانند پنل لمسی دیواری، سنسورها و کلیدها مشخص نماید.

در صورتی که ساختمان نوسازی دارید و بخواهید آن را هوشمند نمایید کمی هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید. زیرا هزینه هوشمند سازی به نوع سیم کشی ساختمان بستگی دارد.

در ساختمان های قدیمی سیم کشی غیر استاندارد باید عوض شوند و سیم کشی جدیدی متناسب با تجهیزات هوشمند انجام شوند. بنابراین هزینه هوشمند سازی هر ساختمانی با یکدیگر بر اساس قدمت آن ها متفاوت خواهد بود.

نوع تجهیزات بکار برده شده در ساختمان

نوع سیم کشی برای هوشمند سازی جهت تخمین هزینه هوشمند سازی مهم و تاثیر گذار است. سیستم هوشمند با سیم قابل اطمینان ترین سیستم هوشمند می باشد که در برابر هک شدن مقاوم بوده و سرعت عمل بیشتری دارد.

برای ساختمانی است که در حال ساخت این سیستم بسیار مناسب می باشد.

هزینه هوشمند سازی ساختمان با سیستم هوشمند بی سیم بیشتر خواهد بود. تغییر در سیستم های بی سیم آسان تر و راحت تر بوده اما برای ساختمان هایی با متراژ بالا چندان کارایی ندارند.

نیاز و سلیقه مشتری

در ابتدا برای هوشمند سازی ساختمان باید هدف خود را مشخص کنید که این خانه چه قابلیت هایی را برای شما فراهم نماید.
سطوح متفاوتی جهت هوشمند سازی وجود دارد که هر سطح به تجهیزات خاصی نیاز دارد. بر اساس سلیقه و نیاز مشتری یکی از سطوح انتخاب می شود.

برخی از افراد تمایل دارند برخی از کارها نظیر روشن و خاموش کردن چراغ ها، باز و بسته شدن درب ها در صورت ورود و خروج به طور اتوماتیک انجام شوند.

بعضی دیگر از افراد بعضی دیگر خواهان این هستند که از امکانات بیشتری مانند دستیار صوتی استفاده کنند و سبک زندگی آن ها راحت تر و آسان تر شود بنابراین تمام سیستم های هوشمند را در منزل خود بکار می گیرند.

هر یک از مزایای خانه هوشمند سبب افزایش قیمت ساختمان شده و می توان با یکبار سرمایه گذاری برای هوشمند سازی خیلی بیشتر از مقداری که هزینه کرده اید بهره ببرید.

بنابراین قبل از تخمین هزینه هوشمند سازی باید سطح آن را مشخص کنید. حتی می توانید در ابتدا کمترین امکانات را برای هوشمند سازی انتخاب کنید و سپس در آینده آن را ارتقا دهید و قابلیت های بیشتری را پیاده سازی کنید.

متراژ ساختمان

متراژ ساختمان نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت و خرید خانه هوشمند است. هر چقدر متراژ ساختمان بیشتر باشد به تجهیزات و امکانات بیشتری برای هوشمند سازی نیاز می باشد.

شرکت تولید کننده تجهیزات

انتخاب تجهیزات هوشمند از یک شرکت معتبر در طراحی و پیاده سازی سیستم های هوشمند، به دلیل ارائه خدمات و محصولات با کیفیت از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و هزینه هوشمند سازی با چنین شرکتی نیز بیشتر خواهد بود ولی به مراتب هزینه نگهداری از سیستم هوشمند سازی کاهش می یابد.

پیشنهاد می شود محصولات ایرانی جهت هوشمند سازی ساختمان خود تهیه و خریداری کنید زیرا دسترسی راحت تری به نمایندگان خدمات پس از فروش خواهید داشت.

بکارگیری محصولات با کیفیت تر معمولا گران قیمت اند و برای مدت زمان بیشتری کار می کنند اما تجهیزاتی که قیمت پایین تری دارند ممکن است برای مدت زمان کوتاهی سرویس دهند.

بنابراین توجه به نوع محصول نیز می تواند یکی از فاکتور هایی است که بر قیمت خانه هوشمند تاثیر گذار باشد.

راهنما و نکات کلی خرید خانه هوشمند

بر اساس بودجه و نیاز

محصولات و تجهیزات هوشمند سازی قیمت های متنوعی دارند که همین عامل انتخاب محصولات و خرید خانه هوشمند را دشوار تر می کند.
عوامل مختلفی از جمله برند تجهیزات، هزینه تولید بر روی قیمت تجهیزات اثر گذار است.

بنابراین باید بین بودجه، کیفیت محصولات، نیاز و سلیقه خود تعادل برقرار نمایید. بعضی موارد امکانات بیشتر یک محصول دلیل افزایش قیمت آن می باشد. بنابراین باید بدانید که این قابیلت ها برای شما ضروری هستند یا خیر.

گارانتی و خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش محصول یکی از عوامل ضروری در هنگام خرید خانه هوشمند می باشد که باید به این نکته توجه ویژه ای نمود.
همچنین ممکن است در نرم افزار مشکلی رخ دهد و سبب شود ارتباط شما با سیستم هوشمند قطع شود. بنابراین هنگام خرید ضروری است که مطمئن شوید که خدمات پس از فروش را دریافت می کنید.

راحتی نصب و اجرای آن

برخی از تجهیزات هوشمند سازی مراحل پیچیده ای در نصب سخت افزار و همچنین راه اندازی نرم افزار دارند. در حالی که برخی دیگر از تجهیزات به راحتی نصب و راه اندازی می شوند.

بر این اساس باید هزینه نصب و راه اندازی آن هایی که مراحل پیچیده تری دارند را نیز در نظر بگیرید.

با توجه به شرایط ایجاد شده قشر متوسط جامعه نیز می توانند خانه خود را هوشمند کنند و نیاز های خود را در چنین خانه ای برآورده نمایند شرکت ایلیا راژمان صدرا راهکارهای مناسبی را با توجه به شرایط شما ارائه می دهد و کیفیت را نیز تضمین می کند.
شرکت ایلیا راژمان صدرا سال های زیادی در زمینه هوشمند سازی ساختمان های تجاری، سازمانی و مسکونی فعالیت دارد. برای دریافت مشاوره رایگان و خرید خانه هوشمند نیز می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس و ساعت کاری

تلفن :  ۳۶۲۶۵۰۶۲ – ۰۷۱

موبایل: ۰۹۱۷۲۶۴۲۴۴۱

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *