آشنایی با تاثیر هوشمند سازی ساختمان بر سرقت و جلوگیری از دزدی در خانه هوشمند

,

تاثیر هوشمند سازی ساختمان بر سرقت

تاثیر هوشمند سازی ساختمان بر سرقت به لطف تکنولوژی های روز دنیا امروزه بر کسی پوشیده نیست که در این راستا تجهیزات مختلفی مانند دوربین، سنسور، قفل هوشمند، درب هوشمند و آژیرها با هدف تامین امنیت بکار گرفته شده اند. معمولا سارقین از خانه هایی که دارای سیستم امنیتی هوشمند هستند چشم پوشی می کنند. بنابراین کاهش آمار دزدی به کمک خانه هوشمند به راحتی امکان پذیر است.

حفاظت از خانه در برابر سرقت یکی دیگر از دغدغه های انسان بوده است.معمولا بیشتر دزدی ها زمانی اتفاق می افتد که افراد ساکن در خانه برای مدتی به سفر رفته و یا برای مدت زمان طولانی خانه را ترک کرده اند. دزدی ممکن است در طول روز و حتی در زمان کوتاهی که از خانه خارج شده اید رخ دهد به عنوان مثال زمانی که به سرکار و یا خرید به بیرون از منزل رفته باشید. بنابراین باید به موضوع امنیت توجه نمایید و از روش هایی استفاده کنید تا ساختمان خود را در برابر سارقین حفظ نمایید.

تصویری از سارق که در حال باز کردن درب ورودی است را نشان می دهد.

از آن جا که سیستم های امنیتی هوشمند نقش موثری در پیشگیری از سرقت و حتی دستگیری سارقان دارد؛ در این مقاله قصد داریم شما را با برخی روش های ضد سرقت آشنا کرده و تاثیر هوشمند سازی ساختمان بر سرقت را بیان کنیم.

جلوگیری از سرقت با هوشمند سازی ساختمان ها

برای برقراری امنیت و محافظت از وسایل و اموال خود روش های گوناگونی برای پیشگیری از دزدی وجود دارد که می تواند امنیت منزل شما را تامین کند.

آیا می توان با هوشمند سازی منزل از سرقت ممانعت کرد؟ کاهش آمار دزدی به کمک خانه هوشمند به راحتی امکان پذیر است؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راهکارهای افزایش امنیت و جلوگیری از سرقت

ایمن کردن راه های ورودی منزل

معمولا درهای ورودی اولین جایی است که به ذهن سارقین می رسد. بنابراین برای پیشگیری از سرقت ایمن نمودن ورودی از اصلی ترین و مهمترین گام هاست. استفاده از درب های سنتی و معمولی در ساختمان، امنیت خانه را به خطر می اندازد؛ چرا که سارقان می توانند به راحتی قفل این گونه درب ها را باز کنند. همچنین باید از سالم بودن قفل درب های ساختمان مطمئن شوید.

در خانه های مدرن امروزی از درب هوشمند جهت برقراری امنیت استفاده می شود. این نوع درب ها با استفاده از تکنولوژی های مختلفی مانند تشخیص چهره، شناسایی اثر انگشت، رمز عبور و کارت های هوشمند تنها به افراد خاصی اجازه ورود را می دهند. با بکارگیری آن در خانه به تاثیر هوشمند سازی ساختمان بر سرقت پی می بریم.

تصویری از کارت و درب هوشمند را در ساختمان نشان می دهد که در در کاهش آمار دزدی تاثیر زیادی دارد.

همچنین در این درب ها از قفل های پیشرفته ای استفاده می کنند که باز کردن آن ها توسط سارقین تقریبا غیر ممکن و زمانبر است.

سنسور در و پنجره هوشمند

تمامی ایمن سازی ها مربوط به درب ورودی اصلی نبوده و درب پشت بام، پارکینگ، تراس و پنجره ها از دیگر راه های نفوذ سارقین می باشد که باید در زمان خروج از منزل تمامی این درها را بسته و قفل نمایید.

با تعبیه سنسور درب و پنجره هوشمند بر روی هر یک از در ها و پنجره ها می توان در صورت باز شدن هر یک از آن ها به افراد در منزل هشدار داده و آن ها را از باز شدن در و پنجره ها باخبر سازد.

همزمان با آن نیز دزدگیر به صدا در آمده و طبق سناریو های از پیش تعریف شده می تواند با مراکز پلیس تماس بگیرد.

هوشمند سازی گاو صندوق و صندوقچه های با ارزش

معمولا افراد برای نگهداری وسایل گران قیمت، اسناد و مدارک خود از گاو صندوق و یا صندوقچه استفاده می کنند. امروزه به کمک تکنولوژی می توان آن ها را هوشمند کرد.

یکی از تجهیزاتی که می توان برای جلوگیری از سرقت گاو صندوق بکار گرفت قفل های هوشمند است که با تعبیه آن بر درب گاو صندوق و ارتباط با دیگر تجهیزات مانند آژیر می تواند ساکنین را به موقع از این موضوع با خبر سازد.

با تعریف سناریوهایی نیز می توان از طریق پیامک و یا تماس به کاربر اطلاع رسانی کند و حتی با مراکز پلیس نیز تماس بگیرد.

این قفل ها با کمک فناوری تشخیص چهره، اثر انگشت، RFID، NFC تنها به کاربران تعریف شده در سیستم اجازه دسترسی به محتویات گاو صندوق را می دهد.

افراد می توانند با هوشمند سازی ساختمان خود گامی مهم در جهت افزایش امنیت خانه بردارند.

شبیه ساز حضور در خانه یکی از قابلیت های خانه هوشمند در جهت کاهش دزدی

خانه هوشمند قابلیت های بی نظیر و جذابی را در اختیار کاربران قرار می دهد که یکی از آن ها شبیه ساز حضور در منزل است.

این قابلیت برای زمانی که ساکنین مدتی در خانه حضور ندارند بسیار مفید و کاربردی می باشد. سیستم شبیه ساز برای این که وانمود کند فردی در خانه حضور دارد می تواند با توجه به زمان تعیین شده، تلویزیون و چراغ ها را به صورت خودکار روشن کرده و پرده ها را باز و بسته نماید.

برای این کار نیاز به پیاده سازی سیستم پرده هوشمند می باشد.

برای اینکه بدانید این سیستم چیست و چگونه کار می کند به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید.

پرده هوشمند چیست؟ نحوه عملکرد و نصب پرده برقی هوشمند چگونه است؟

نصب دوربین های مدار بسته در قسمت های ورودی ساختمان و اطراف آن

دوربین های مدار بسته یکی دیگر از تجهیزاتی است که برای حفاظت بیشتر از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در ساختمان های هوشمند این وسیله با سایر تجهیزات مانند دزدگیر، سنسورهای حرکتی در ارتباط بوده که در صورت تشخیص افراد مشکوک در اطراف منزل، دزدگیر را به صدا در آورده و از طریق پیامک و یا تماس به صاحبخانه اطلاع رسانی می کند.

دزدگیر

دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت یکی از بخش های مهم سیستم های حفاظتی و امنیتی می باشد. این سیستم از اجزای مختلفی مانند سنسور، آژیر، باتری، دستگاه تلفن کننده و ریموت کنترل و دستگاه مرکزی تشکیل شده است که در صورت تشخیص ورود غیر مجاز به حریم شخصی با آلارم و تماس تلفنی ساکنین را باخبر می کند.

پارکینگ هوشمند

وجود پارکینگ هوشمند در ساختمان نیز یکی دیگر از راهکارهای امنیتی است. قابلیتی که این نوع پارکینگ ها در اختیار کاربران قرار می دهد این است که فقط مجوز ورود را به افراد و خودروهای مجاز می دهد و همچنین درب پارکینگ را به محض ورود خودروی مجاز می بندد.

امروزه افراد به دلیل مشغله زیاد ممکن است در بستن درب پارکینگ دچار فراموشی شوند بنابراین سارق از این موقعیت پیش آمده سو استفاده کرده و وارد پارکینگ شود. در چنین شرایطی با هوشمند سازی پارکینگ می توان مانع از ورود افراد غیر مجاز به آن شد.
تا اینجا با تاثیر هوشمند سازی ساختمان بر سرقت آشنا شدیم و دریافتیم که اجرای سیستم های هوشمند در خانه، سبب ایجاد امنیت و کاهش آمار دزدی شده است.

کاهش آمار دزدی به کمک خانه هوشمند از دیگر مزایای هوشمند سازی می باشد.

پیاده سازی سیستم های مذکور در خانه هوشمند آسایش روانی و ذهنی افراد را فراهم می کند. در صورت عدم توجه به سیستم های امنیتی هوشمند ضرر و زیان زیادی را برای افراد به همراه خواهد داشت. از آن جا که پیشگیری بهتر از درمان است توصیه می شود در منازل خود چنین سیستم هایی را پیاده سازی نمایید.

در این راستا شرکت ایلیا راژمان صدرا تولید کننده و مجری سیستم های هوشمند است که می توانید برای دریافت مشاوره و خدمات با کارشناسان ما تماس بگیرید. برای دیدن پروژه ها نیز می توانید به وب سایت خانه هوشمند زوریل مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *