امنیت خانه با هوشمند سازی

ما قبلا از سیستم های امنیتی خانه هوشمند صحبت کرده ایم . برای مطالعه آن اینجا را کلیک کنید .

شاید بسیاری از شماها به تزئین خانه خود بسیار بیشتر از امنیت آن توجه کنید و اولویت اصلی شما آن باشد، لکن بدانید سارقین هر ۲۵٫۷ ثانیه به یک خانه حمله میکنند . پس بهتر است که اول از هرچیز امنیت خانه خود را تامیین کنید . برای این کار می توانید از اتوماسیون خانگی استفاده کنید.یکی از بهترین ، مدرنترین و ایمن ترین روشهای حفظ امنیت خانه قطعا هوشمند سازی و اتوماسیون خانگی می باشد، که علاوه بر زیبایی و مدرن کردن و بهینه سازی مصرف انرژی بسیار میتوانید امنیت خانه خود را نیز تامیین کنید.بی شک امنیت یکی از دلایل قانع کننده برای هوشمند سازی ساختمان است.

اتوماسیون خانگی می تواند کنترل از راه دور (یا برنامه ریزی شده) چراغ ها ، قفل های درب ، دوربین های امنیتی ، آلارم دود و سایر وسایل ایمنی را به شما بدهد. می توانید هشدارهایی در زمان واقعی درباره فعالیت مشکوک دریافت کنید ، بنابراین می توانید سریع پاسخ دهید و سارقان بالقوه را خنثی کنید. در اینجا برخی از راه های مورد علاقه ما برای استفاده از اتوماسیون منزل برای افزایش امنیت وجود دارد.

  • استفاده از قفل های دیجیتال ( قفل کارتی درب ، رمزی و اثر انگشتی )  :

با افزایش تهدیدات امنیتی ، شکی نیست که مردم می خواهند امنیت خانه های خود را افزایش دهند . ولی شاید اکثرا با گذاشتن دوربین های امنیتی و حسگر ها و … این کار را انجام می دهند و یکی از اجزا حفظ امنیت را فراموش میکنند . قفل های امنیتی و دیجیتال قطعا می تواند از رکن های اساسی امنیت خانه باشند . این قفل ها در انواع مختلفی هستند (قفل کارتی ، قفل رمزی و قفل اثر انگشتی ) که علاوه بر راحتی و زیبایی ، امنیت خانه شما را نیز افزایش می دهند .

 

قفل های امنیتی

 

کارکرد قفل های دیجیتال به این گونه است که این قفل ها بدون کلید هم باز میشوند . این قفل ها برای زمانهایی که شخصی کلید خود را فراموش کرده ، یا کسانی که به مسافرت می روند و خانه های خود را به همسایه خود میسپارند هم کاربرد دارد . به این صورت که رمز مشخصی برای همسایه در نظر گرفته و در هنگام خروج همسایه از خانه، رمز قابل تغییر می باشد .  قفل های اثر انگشتی نیز به این صورت است که برای اشخاصی که کلید و رمز را فراموش میکنند بسیار کاربرد دارد و میتوانند با اسکن اثر انگشت خود بر روی قفل به راحتی در را باز و بسته کنند .

 

  •  استفاده از دوربین های امنیتی به عنوان امنیت خانه :

دوربین هوشمند یک سیستم دید ماشینی است که علاوه بر ضبط تصاویر ، دارای نرم افزار درون دوربین نیز می باشد که توانایی تحلیل و استخراج اطلاعات خاص از تصاویر ضبط شده ، تولید توضیحات رویداد و توانایی تصمیم گیری را دارد.

این دوربین ها به صورت هوشمند تصاویر را ضبط کرده و به تلفن همراه و گوشی شما فرستاده و اقدامات لازم را جهت پیشگیری انجام می دهند .

 

دوربین های امنیتی

 

  • استفاده از دزدگیر ، مگنت درب  و آژیر به عنوان امنیت خانه :

 

سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر از تجهیزات الکترونیکی است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی یا شکستن یک قفل یا شیشه ، صدا تولید کرده و با مراکز پلیس یا افراد تعریف شده بر روی سیستم تماس گرفته و به آنها اطلاع میدهد .

 

  • استفاده از سنسورها به عنوان امنیت خانه :

سنسورهای مولتی و حرکتی از دیگر موارد در حفظ امنیت خانه می باشند . آنها با تشخیص حظور شخص در خانه و دادن آلارم اخطار به شما ، شما را از حظور شخصی غریبه در خانه مطلع میکنند تا شما بتوانید خیلی سرع اقدامات لازم را جهت پیشگیری انجام دهید.

سنسور های امنیتی

 

همه این روش ها را می توان با تعریف سناریو به خانه هوشمند ، امنیت خانه را چندین برابر کرد .

برای دیدن سناریوهای خانه هوشمند می توانید به هایلایت سناریو در صفحه اینستاگرام خانه هوشمند زوریل مراجعه کنید .